Byť byl v posledních sezonách základním stavebním kamenem sestavy českobudějovického Dynama, v probíhajícím ročníku ze základu vypadl. Třiadvacetiletý Patrik Čavoš však svým poctivým přístupem a kvalitními výkony získal místo v sestavě zpět. V Chrudimi byla černobílá #11 u řady důležitých okamžiků, Čavoš však s bodem ze hřiště nováčka spokojen nebyl.

Na hřišti nováčka jste remizovali 2:2. Jste spokojeni s bodem?
Určitě jsme měli na víc. Byli jsme jasně lepší na míči, měli jsme i víc šancí, byť jich nebylo tolik. Chrudim bod ubojovala a je pro ni cenný, pro nás je to ztráta.

Nováček si moc brankových příležitostí nevytvořil, přesto jste museli dvakrát dotahovat. O to víc ztráta mrzí?
Trochu nás srazila penalta v prvním poločase, ale dokázali jsme vyrovnat. Gól na 1:1 byl velice důležitý, protože jinak by Chrudim jen betonovala. Takto musela hru trochu otevřít, ale dostala se zpátky do vedení po neskutečné střele. To byl snad gól roku. Pak už jsme stihli jen podruhé vyrovnat.

#11 Patrik Čavoš

Ve vyrovnání na 1:1 jste měl prsty. Po faulu na vaši osobu proměnil penaltu Jiří Kladrubský.
V nastavení prvního poločasu jsme kopali standardní situaci a já zavíral centr na zadní tyči. Udělal jsem kličku brankáři, který mi skočil pod nohy. Byla to jasná penalta.

Ještě před gólovou parádou domácího Řezníčka jste mohli stav otočit. Filip Havelka ale trefil břevno a znovu jste u toho byl vy.
Trenér nás nabádal k tomu, abychom sbírali odražené míče. Mně se hned po výkopu povedlo chytit balon odražený stoperem. Připravil jsem to Havčovi (Filipu Havelkovi, pozn. autora), který trefil břevno. O dvě minuty později jsme bohužel inkasovali.

Co celkově chybělo k tomu, abyste si přivezli domů tři body místo jednoho?
Nevím, možná vstřelit první gól. Soupeř by pak musel otevřít hru a hrál by se fotbal, což nám vyhovuje víc. Místo toho byl zápas plný soubojů a museli jsme dvakrát dotahovat. Věděli jsme, že Chrudim hraje jednoduchý fotbal, ale obzvlášť doma jsou hodně nepříjemní. Máme bod, jedeme dál.

Pro vás byl start v základu v lize na hřišti Chrudimi po delší době opět pobytem na hřišti od první minuty. Jak jste se cítil?
Hrálo se mi dobře. Z výsledku radost nemám, ale osobně jsem se cítil v pohodě. Od pohárového utkání na Bohemians jsem vynechal pouze jeden poločas, takže se dostávám do zápasového rytmu.

Nemůže mít na vás vliv nečekaná ztráta v Chrudimi před nedělním šlágrem s Jihlavou?
Chtěli jsme si výhrou v Chrudimi udělat lepší pozici pro duel s Jihlavou. To se nám nepovedlo, ale pořád je v neděli v sázce první místo, což je obrovská motivace. Utkání v Chrudimi si průběžně analyzujeme a začneme se chystat na Jihlavu. Věřím, že přijdou diváci a poženou nás dopředu. Doma hrajeme dobrý fotbal a kromě utkání se Znojmem jsme všechno vyhráli. Věřím, že uspějeme i tentokrát.