Dynamo se ve středu přesunulo v rámci přípravy na jarní část FORTUNA:LIGY na soustředění za hranice České republiky. Místo v Českých Budějovicích osmý nejlepší tým podzimu trénuje a hraje přípravné zápasy v tureckém Beleku. Ten první už mají Jihočeši za sebou, s prvoligovým polským týmem Cracovia Krakov prohráli 2:4.

Mateji, s Dynamem jste se vypravil na soustředění do Turecka. Jak zatím hodnotíte podmínky v Beleku? Hotel, tréninkové centrum, podmínky. Určitě lepší než zima v Česku.
Samozřejmě. Nikdo nerad trénuje na umělce a i personál na hotelu nám přinese jedině to dobré. Všechno je tady skvělé, takže věřím, se se tady budeme připravovat co nejlépe.

Je to příjemná změna, nebo byste těch 10 dní strávil raději doma?
Je to dlouhá doba, ale jsme zvyklí na to, že doma nejsme. Navíc, takové těžké zápasy s takovým těžkým soupeřem nás můžou jen posunout. Nevadí, že jsme prohráli, přesně tihle soupeři nás testují a my můžeme získat zkušenosti.

Jak už jste naznačil, v prvním zápase Dynamo narazilo na polskou Cracoviu Krakov. Vy jste nastoupil do základu a odehrál celý poločas, ve kterém jste prohrávali 1:3. Výsledek ale průběhu příliš neodpovídal.
Taky si myslím, že neodpovídal. Myslím si, že jsme hráli velice dobře, ale v nějakých momentech jsme propadali. Musíme se z toho poučit, dostali jsme laciné góly a na druhé straně jsme své šance neproměnili, takže to byl těžký zápas. Musíme ještě tvrdě pracovat, abychom hráli dobře.

Hned na začátku utkání to ale byl právě vy, kdo se dostal do velké šance, navíc hlavou. Co ke gólu chybělo?
Nevím, byla to stoprocentní šance, která se musí proměnit. Nevím, co říct. Musím to zkoušet dál a takové šance proměňovat.

Pokud se nemýlím, zatím jste za Dynamo gól hlavou nedal.
Hlavou to ještě za Dynamo nebylo, takže si ještě počkáme. (smích)

Kdo nečekal, byl soupeř, který šanci v úvodu proměnil. Naštěstí se vám ale povedlo rychle srovnat. Jak moc vás gól nakopl?
Když vyrovnáte rychle, získáte sebevědomí. Ale jak říkám, dostali jsme laciné góly, nejdřív po rohu, pak gól z 25 metrů. Musíme se poučit, koukneme na videa a uvidíme, kde jsme dělali chyby.

Pozitivní věcí ale určitě byla gólová asistence. Díky skvěle kopnutému rohu jste připravil branku pro Michala Škodu. Mířil jste přímo na něj?
Vždycky se snažím trefovat malé vápno, někam mezi penaltu a malé vápno. A to se mi několikrát povedlo. Pak už sice moc ne, ale jak říkám, je to příprava, nohy jsou těžké a budeme makat dál a připravovat se.