Zápas o všechno je tady. V odvetě prvního kola skupiny o účast v evropských pohárech hosté fotbalisté Dynama České Budějovice Mladou Boleslav. Hosté si pod vodárenskou věž vezou těsné vedení z úvodního duelu 2:1. Domácím tak povinnost velí zvítězit, aby pro ně sezona neskončila už o tomto víkendu. Klíčový duel odstartuje na jihu Čech v sobotu v 15 hodin.

Karviná – Mladá Boleslav 2:2

FK Mladá Boleslav nevzpomíná na svou poslední cestu do Českých Budějovic nejlépe. Středočeši v únoru v prvním jarním kole prohráli na Střeleckém ostrově 0:3 a odstartovali tím své rozpačité jaro, které vrcholilo po koronavirové pauze, kdy nevyhráli ani jedno utkání. Jenže v úvodním duelu nadstavby všechno smazali. Dokázali zabrat a zvítězit nad Dynamem 2:1 díky brance Maška v posledních minutách střetnutí.

Na jih Čech tak přijedou s posíleným sebevědomím a jednogólovým náskokem, který může hrát důležitou roli. „Máme náskok jednoho bodu, ale Budějovice jsou doma silné a my tam určitě nepojedeme zalézt. Pokusíme se dát prvního góla a pak to snad nějak uhrajeme. Úvodní jarní porážka už je nějaký pátek stará. V hlavě jí nemáme a žádnou roli by to hrát nemělo,“ popsal pro mladoboleslavský web záložník Tomáš Ladra, který dal před týdnem první gól svého celku.

Českobudějovické Dynamo řeší před odvetným zápasem nadstavbové části o Evropu jeden zásadní problém. Bude nebo nebude hrát Tomáš Sivok? Klíčový obránce výběru trenéra Davida Horejše odstoupil v poločase úvodního střetnutí v Mladé Boleslavi. „Uděláme všechno pro to, aby v odvetě mohl hrát,“ konstatoval kouč David Horejš po utkání. A je otázka, jak se to povedlo naplnit. Jihočeši mají do středu obrany několik alternativ, ale absence zkušeností bývalého reprezentačního kapitána by byla znát. A to i přesto, že mladá stoperská dvojice Talovierov a Havel odehrála slušný druhý poločas.

Jinak má domácí kouč z čeho vybírat a skládat ideální jedenáctku. V Mladé Boleslavi kvůli kartám a zranění chyběli Havelka a Kladrubský. Druhý jmenovaný by měl být po karetním trestu už k dispozici a u prvního rozhodne jeho aktuální zdravotní stav. Jinak je tým kompletní.

Fotbalisté Dynama by rádi navázali na úvodní jarní zápas, který doma zvládli jednoznačně 3:0. V duelu dominovali a rozhodli ho už do přestávky. Podobný scénář by se jim hodil i v zápase o evropské poháry. Pro utkání může být důležité i to, že do ochozů stadionu na Střeleckém ostrově bude moci dorazit více než 1 500 diváků. Vstupenky na utkání jsou stále ještě k dispozici.

Vzájemné zápasy:
Tahle statistika mluví výrazně pro středočeský celek. Tým z města automobilů vyhrál dvanáct z jednadvaceti vzájemných střetnutí. Jihočeši se radovali jen pětkrát a čtyřikrát skončil souboj remízou. Nicméně tři ze čtyř posledních vzájemných duelů na Střeleckém ostrově Dynamo vyhrálo. Zlepší ještě svoji bilanci?

Poslední vzájemné utkání – 21. 6. 2020 – 1. kolo nadstavby o Evropskou ligu:
Mladá Boleslav – Dynamo ČB 2:1 (0:1)
Branky: 66. Ladra, 89. Mašek – 14. Novák. Žluté karty: Zelený, Túlio – Talovierov, Mészáros, Ledecký. Rozhodčí: Proske – Kříž, Dresler. Diváci 1230. Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený – Janošek (80. Túlio), Hubínek (31. Wágner) – Ladra (88. Douděra), Budínský (C), Fulnek – Jiří Klíma (46. Mašek). Dynamo ČB: Křížek – Čolić, Sivok (C) (46. L. Havel), Talovierov, P. Novák – Čavoš, Javorek – Mészáros (71. Ledecký), Šulc (88. Kulhánek), Mršić (62. Brandner) – Schranz..

Utkání odvety prvního kola nadstavby o účast v evropských pohárech začne v sobotu v 15 hodin na stadionu na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš. Na čarách mu budou pomáhat Jaroslav Kubr a Zdeněk Vaňkát.