Černobílí byli proti Táborsku blizoučko třem bodům. Jenže v poslední minutě přišlo srovnání. Záložník ROMAN WERMKE po zápase těžko hledal slova, ztráta dvou bodů ho mimořádně mrzela. V desáté minutě naservíroval míč pro Benáta, jemuž branku neuznal pomezní sudí. Hlavní zase neuznal melu po rohovém kopu.

Bod proti Táborsku je jistě ztrátou.
Ano, určitě. Měli jsme hodně šancí, dostali jsme se oproti jiným utkání k hodně centrům do vápna. Často to proletělo šestnáctkou a byla škoda, že toho nikdo z nás nedokázal využít.

Není škoda, že jste už nedokázali udržet vedení do posledních minut?
Úplně jsem neviděl, jak srovnávací branka padla. Nevšiml jsem si, jestli byla střela tečovaná. Možná jsme tam mohli být o trochu dříve, každopádně je to velká škoda, že jsme dobře rozehrané utkání nedovedli ke třem bodům.

Roman Wermke v souboji

Po většinu zápasu to vypadalo, že průběh utkání kontrolujete. Bylo tomu tak?
Podle mne ano. Soupeř toho moc neměl, pouze přiletělo pár centrů. Ani se nedostali do nějakého závaru, několikrát dobře zasáhla naše obrana a Kříža. Akorát po rohovém kopu měli slibnou možnost. Potom až vyrovnávací gól.

Při zápase jste byl u dvou diskutabilních branek, které vám nebyly uznány. Stál podle vás Petr Benát v ofsajdu?
Upřímně, přesně to nevím. Je možné, že tam o krok byl, ale jistý si nejsem.

Při druhém sporném momentu byl míč za brankovou čárou?
Osobně jsem stál na vápně, takže jsem to neviděl. Ale co říkali spoluhráči, tak to byla jasná branka.

Ve čtvrtek vás čeká silná Vlašim. Bude to ještě těžší než s Táborskem?
Je to velmi nepříjemný soupeř. Jsou to mladí kluci, hodně běhaví. Pro diváky to není úplně atraktivní soupeř, ale Vlašim odvádí dobrou práci a je to znát i na jejich postavení v tabulce.

Zklamaní Havel s Křížkem marně hledali slova (14.5.2017)

Křivda, rozčarování, frustrace. Fotbalisté českobudějovického Dynama přišli v jihočeském derby o výhru nad Táborskem v poslední minutě. Po gólu Lukáše Havla sice svěřenci Davida Horejše vedli 1:0, ale Presl v závěru vyrovnal. "Rozhodčí nám neuznali regulérní gól a měli jsme kopat penaltu," shodují se Lukáš Havel se Zdeňkem Křížkem. Ale nejen oni. Rozhořčení byli všichni domácí hráči i trenéři.