V pátek oslavil univerzál v českobudějovickém týmu Michal Klesa 33. narozeniny. Kristova léta mohl zkušený fotbalista oslavit brankou a byl k ní opravdu blízko. Pár decimetrů. Jenže jeho střelu v prvním poločase vyhlavičkoval na brankové čáře jeden z obránců. I tak ale Klesa byl po zápase rád za bod proti aspirantovi na postup.

Popáté v řadě jste remizovali. Bod s aspirantem na postup má svou váhu?
Chtěli jsme vyhrát, i když musíme respektovat sílu soupeře. Myslím, že jsme první čtvrthodinu neprospali, ale byli jsme méně na míči, než jsme čekali. Mrzí nás hlavně druhý gól, který jsme dostali snadno po standardce. Být to jenom 0:1, tak jsme to po přestávce mohli otočit.

První gól vstřelilo Znojmo po rychlé akci, kdy se Šumbera prohnal i kolem vás. Jak se to celé seběhlo?

Michal Klesa připraven k autovému vhazování
Ztratili jsme míč ve středu hřiště a ke mně si sběhl Okleštěk ze středu hřiště. Pak si mezi mě a Tomáše Hájovského zaběhl Šumbera a šťastně dal gól, protože jeho střela šla úplně vedle, ale Marek Opluštil ji tečoval do vlastní sítě.

Mohlo to být ale i 0:3, když měli hosté velkou šanci po vašem nedorozumění s brankářem Křížkem.
Kříža mi křikl, ale v okamžiku, kdy já šel do hlavičky, že mu to budu dávat domů. Vůbec jsem nevěděl, že je za mnou. Myslel jsem, že čeká někde na malém vápně. Naštěstí to dobře dopadlo.

Po pauze jste se zlepšili. Předcházel tomu poločasový proslov v kabině?
Trenér musel zvýšit hlas. Řekli jsme si, ať zapomeneme na první půli. Přišli do hry noví kluci a rozběhali jsme to v útoku. A přineslo to ovoce. Kromě dvou šancí Znojma v závěru se hrálo na jejich půlce.

I vy jste si po změně stran hodně zaběhal a létal jste po lajně nahoru-dolů.
Zaběhal jsem si, to je pravda (usmívá se). Ale když to řeknu trošku špatně, tak nebylo co ztratit. Nechtěli jsme to úplně otevřít, abychom nedostali pět gólů. Ale čekat ve čtyřech vzadu nemělo smysl. Snažil jsem se pak hodně podporovat ofenzivu.

Čím si vysvětlujete nevydařenou úvodní dvacetiminutovku?
Soupeř měl větší pohyb směrem dopředu. My jsme strašně dlouho hledali mezeru, kam vůbec přihrát. Podle toho to i vypadalo. Ztráceli jsme míče, protože jsme hráli ve stoje. Oni byli ze začátku živější a v pohybu.

Remizovali jste popáté v řadě. Kdy přijde opět zase vítězství?
Říkáme si to před každým zápasem, ale věřím, že to zlomíme teď v Pardubicích. Venku se nám možná hraje i trošku lépe. Doma nám všichni zalezou a ani Znojmo se nikam netlačilo. Věřím, že si přivezeme tři body z Pardubic a pak i z Vyšehradu.

Vy jste mohl páteční narozeniny oslavit brankou. Ale gólovému dárku zabránil obránce, který vám vykopl míč na brankové čáře.
Bylo by to hezké (usmívá se). Mám za úkol zavírat zadní tyč, propadl ke mně míč, ale já byl vlastně zády k brance. Tak jsem tam míč spíš jen tak vracel. Bohužel jsem trefil frajera, co stál na brankové čáře a vyhlavičkoval to.

Zlepšený výkon ve druhé půli přinesl další remízu (13.5.2016)

Jihočeši pokračují v remízových výsledcích. Tentokrát z toho byla pátá remíza v řadě, kdy domácí fotbalisté dotáhli dvoubrankové manko soupeře a uhráli alespoň bod. V závěru se Dynamo dostalo do tlaku, ale vítězná třetí branka z toho nebyla. Nutno podotknout, že i Jihomoravané mohli strhnout stav utkání na svou stranu.