V úterý 3. 5. 2011 se 4. a 5. třída spolu s druhým stupněm naší základní školy setkaly ve sportovní hale Horní Stropnice se třemi hráči z SK Dynamo České Budějovice. Byli to Milan Nitrianský, Louvre Vulin a Borislav Simić. Poslední dva jsou chorvatské a srbské národnosti.

Mohli jsme se jich zeptat na cokoliv, co nás zajímalo. Například kolik dali letos gólů, jaký byl jejich mateřský klub, komu fandí na mistrovství světa v hokeji nebo od kolika let hrají fotbal. Odpovídali hlavně Milan a Louvre, Borislav neuměl dobře česky. Jejich mluvčí Veronika Bartková nás fotografovala, a také nám poslala klobouk s dalšími doplňujícími otázkami.

Poté následovaly soutěže o to, kdo dá víc nožiček. Nejlepší byl Pepa Valenta z osmé třídy. Kromě něj soutěžili Tomáš Kořínek (7. třída), Petr Kučera (5. třída), Claudio Costa E Silva (8. třída), Vašek Sladký (4. třída), Patrik Lavička (4. třída) a Dominik Chovanec (7. třída). Po našem naléhání zkusil štěstí i pan učitel Drbout. Odměnou pro soutěžící byla igelitová taška s pastelkami, tužkami a fixy.

Na závěr následovala autogramiáda. Skoro všichni jsme si odnesli podepsané kartičky s podobiznami přítomných hráčů. Než jsme šli zpátky do školy, ještě jsme se s reprezentanty SK Dynama všichni vyfotili. Bylo to moc hezké odpoledne, za které chceme velice poděkovat. Stejně tak za volné lístky na nedělní odpoledne, kdy má SK Dynamo zápas se Slávií. Mnozí z nás pojedou fandit. Dynamo, do toho!!!

Za V. třídu základní školy: Denisa Glozneková, Michaela Šimůnková, Miroslav Šibor, Petr Kučera

Fotografie z besedy v Horní Stropnici naleznete také ZDE.