V porovnání s nevýrazným výkonem v zápase s Jihlavou podali fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti Teplic lepší výkon, přesto se domů na jih Čech vrátili s vysokou porážkou 0:4. "Ten zápas jsme po výsledkové stránce měli zvládnout lépe," řekl po zápase zklamaný Petr Benát. Top foto: Jan Tauber.
Petr Benát

Petře, jak jste viděl zápas Dynama na hřišti Teplic?
Byl to pro nás dost krutý výsledek, ale asi byl zasloužený. My jsme měli dost šancí, ale neproměnili jsme je. Domácí byli naopak efektivnější a šance proměnili.

Jaký moment v zápase rozhodl o výhře domácích?
Myslím, že to byl ten gól na 2:0 těsně před koncem poločasu. Ve druhém poločase jsme chtěli vstřelit ještě aspoň jednu branku a zápas zdramatizovat. To se nám ale bohužel nepovedlo.

Dalo se s výsledkem v průběhu hry něco udělat?
Určitě. Za stavu 1:0 jsme měli podle mého názoru více šancí než soupeř a měli jsme srovnat na 1:1. Jenže při snaze o rychlý protiútok jsme přišli o balon, Krobis (Jan Krob) se pak ukopl a byl z toho gól na 2:0. I takové góly ale ve fotbale padají.

V celém průběhu zápasu jste se dostávali hned několikrát do rychlých protiútoků, žádný z nich jste ale nedokázali proměnit.
Naše útočná fáze dnes nebyla vůbec dobrá. S těmi šancemi jsme měli naložit určitě lépe. Budeme na tom muset zapracovat, aby se to do dalších zápasů zlepšilo.

Stejně jako s Plzní jste prohráli o čtyři góly. Je síla Teplic tedy podobná jako síla Plzně?
Teplice budou určitě atakovat přední příčky. Přesto si ale myslím, že vzhledem k průběhu neměl zápas skončit výsledkem 4:0. To utkání jsme měli zvládnout lépe. Měli jsme nějakou z našich šancí proměnit, a když by zápas skončil 4:2 nebo 4:3, tak by to opticky vypadalo lépe.