Velice atraktivní soupeř čeká v sobotu na divizní B-tým Dynama. Místo domácího přátelského duelu s J. Hradcem se vydá do Německa a v narychlo sjednaném střetnutí se utká s béčkem Bayernu Mnichov, které hraje čtvrtou nejvyšší německou soutěž.

Pro mladíky z B-týmu, které v týdnu opustili do Táborska odcházející Javorek s Krchem, to bude mimořádný fotbalový zážitek. „Bylo to pro nás milé překvapení. Věřím, že si všichni tuhle jedinečnou událost užijeme,“ těší se do Bavorska kouč Dušan Žmolík.

S nápadem pozvat dynamáckou rezervu přišel exbudějovický brankář Jaroslav Drobný (42). S rodinou žije už od loňského léta v Mnichově. Ve slavném německém klubu má na starosti zejména gólmany rezervního týmu. „Jarda se na nás obrátil s možností sehrání zápasu v Mnichově. A taková nabídka se neodmítá. Musím tímto poděkovat J. Hradci, že nám vyšel vstříc s odložením sobotní přípravy na středu,“ uvádí ředitel Akademie Dynama Petr Benát.

Utkání se odehraje v kampusu FC Bayern. Sportovní areál pro mládežnická družstva se nachází na severu Mnichova, má osm hřišť a byl postaven v letech 2015 až 2017 za 70 milionů eur.

V Regionální lize – Bavorsko má rezerva Bayernu za cíl postoupit do třetí ligy. Po 24. kolech jí před startem druhé části patří druhé místo se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Bayreuth.