V sobotu od 10.30 hodin odstartuje B-tým Dynama svou třetiligovou pouť. Do České fotbalové ligy se vrací po jedenácti rocích od svého tehdejšího zrušení a přechodu do Strakonic, které se staly farmou. V atraktivním střetnutí přivítají Žmolíkovi hoši hned na úvod v regionálním derby vloni osmý FC Písek.

Postupem do třetí nejvyšší soutěže splnilo béčko předsezonní plán, byť se jednalo o dodatečný administrativní postup z druhého místa. „Pro trenéry ligového týmu je ČFL určitě atraktivnější soutěž a jistě pošlou hráče raději do třetiligového týmu, než kdybychom hráli divizi. Třetí liga dá mladému hráči určitě víc, umožní mu lépe se připravit na dospělý fotbal. I prvoligový hráč se po zranění lépe rozehraje v ČFL než v divizi,“ vítá Žmolík postup do ligové soutěže.

Dodatečný postup místo Příbrami B, o němž se rozhodlo až na losovacím aktivu Řídící komise Čechy, výrazně narušil dopředu naplánovanou letní přípravu. „Chtěli jsme utkat s třetiligovými týmy, ale nakonec jsme s nimi hrát nemohli. Program přípravy jsme lepili na poslední chvíli a neodehráli jsme tolik zápasů, kolik jsme potřebovali,“ mrzí trenéra, jemuž asistuje Jiří Kladrubský.

Béčko se postupně střetlo s druholigovou Příbramí (2:4), divizním Č. Krumlovem (3:0), Bohemians B (3:3) a domácí generálce na Složišti s béčkem Jihlavy (1:4). „Taky jsme si zahráli modelové utkání mezi sebou, přičemž vypomohlo několik hráčů z áčka,“ dodává Žmolík.

V týmu došlo k několika změnám. Už po sezoně avizovali odchod Bízek, Perina a kapitán Pařízek. „Kádr stále řešíme, protože o některé naše mladíky je zájem v okolí. Kádr by měl čítat zhruba patnáct hráčů plus dva gólmani. Tým se ale moc neliší od toho loňského divizního,“ porovnává trenér po měsíční odmlce.

Do třetiligového Písku znovu odešli hostovat Němeček s Maškem, k Otavě zamířil i Malý, a v řešení je možný odchod Hendrycha, nováček divize Č. Krumlov si vyhlédl Trmala, Matušku a Koláře. Jediným novicem mimo klub je 21letý Sebastien Böhm, který přes Nýrsko a tříletou zastávku v Přešticích přichází do Budějovic i za studiem.

Kádr rezervního týmu budou pravidelně doplňovat hráči z dorostu a pendlové z A-týmu. „Počítáme, že k nám budou chodit hráči z áčka. Dále chceme pokračovat ve spolupráci s trenérem týmu U19 Rožboudem. Už na jaře jsme zapracovali do sestavy Šimoníka a Háka z devatenáctky a ti nejlepší by k nám měli chodit v případě potřeby i nadále,“ říká Žmolík k zapracování benjamínků do seniorského týmu.

O patro výš nemá dynamácké béčko přehnané ambice. Stále půjde nastavenou vlastní cestou. „Nepůjde ani tak o umístění, ale spíš o to, kam by se měl každý jednotlivec v průběhu sezony posunout,“ míní Žmolík.

„Věřím, že to přinese výsledky a zároveň takové umístění, které nám umožní být v klidu a soustředit se pouze na fotbal. Doufám, že se vyhneme nepříjemným situacím, kdy bychom museli klást důraz na výsledek a nikoliv na hru, jež by nám měla přinášet uspokojení,“ doplňuje kouč rezervy, který v úterý 9. srpna oslaví kulaté čtyřicátiny.

Na derby s Pískem se mužstvo nějak speciálně nepřipravovalo. „Nejsem trenér, který by ladil formu na první mistrovský zápas. Připravuji mužstvo tak, aby se postupně zvedalo v průběhu celé sezony,“ nepřikládá derby větší váhu a připravuje hráče jako na každé jiné střetnutí. Vstupné na sobotní dopolední tahák třetí ligy na Složišti činí 50 korun.

AKTUÁLNÍ KÁDR B-TÝMU PŘED STARTEM ČFL

Brankáři: Tomáš Lerch, Colin Andrew
Obránci: Štěpán Pineau, Jan Brabec, Vojtěch Bartizal, Milan Šimoník, Sebastien Böhm, Jiří Kladrubský, Lukáš Kočí a Jan Vítovec (oba dlouhodobě zraněni)
Záložníci: Jan Malecha, David Pravda, Tadeáš Bečvář, Tomáš Hák, Adam Pech, Dominik Hendrych
Útočníci: Robin Polanský, Marek Coufal, David Šestauber, Libor Bastl, Martin Prášek