Áčko má za sebou čtyři mistrovské zápasy jarní části sezony, už několikátým týdnem ale hraje také B-tým Dynama. Zatím pouze v přípravných utkáních, v těch se mu ale daří více než dobře. Družina kouče Dušana Žmolíka porazila Benešov, Táborsko nebo béčko Mladé Boleslavi. A to trenéra samozřejmě obrovsky těší.

B-tým má za sebou první polovinu sezony v České fotbalové lize, kde figuruje se třinácti body za tři výhry a čtyři remízy na čtrnácté příčce. Trenér Dušan Žmolík výsledkově příliš spokojený nebyl, herně ale hodnotil úvodní část ročníku pozitivně. Ve zlepšení bude doufat na jaře a úspěchu v něm podřizuje kouč béčka také přípravu.

Kromě tréninků na Složišti a v posilovně hraje béčko také přípravné zápasy. Nejprve vyzvalo A-tým, pak dorostence, to hlavní se ale dělo až ve čtyřech posledních zápasech s dalšími kluby. Nejprve béčko porazilo 2:1 Benešov, který hraje B skupinu stejné soutěže jako Dynamo, tedy České fotbalové ligy, pak vyzvali českobudějovičtí fotbalisté B-tým slovenského Slovanu Bratislava. Na jeho hřišti remizoval B-tým 1:1.

Následoval souboj s Táborskem. To hraje druhou ligu a na Složiště přijelo s jasným cílem zvítězit. Dušan Žmolík ale dovedl k triumfu 2:1 své svěřence z Dynama. A to samé se mu povedlo ve víkendové bitvě s béčkem Mladé Boleslavi. Tu porazilo zatím nejvyšším rozdílem v přípravě 3:0. Navíc na jeho půdě. O góly se postarali Bastl, Pech a Míka.

O to víc těší triumf trenéra Žmolíka, že jeho tým strávil téměř celý týden mimo hřiště. „Utkání mělo být vrcholem kondičního týdne, který jsme trávili mimo fotbalové hřiště, a odjeli jsme tam s tím, že utkaní má pro nás splnit především poslední kondiční úkol týdne a to ze sebe vymáčknout poslední zbytky sil. I díky aktivně hrajícímu soupeři byl tento cíl splněn beze zbytku,“ říká kouč. „Kluci si věří, věří v sílu svých spoluhráčů a v tým, kterého jsou součásti. Je radost s takovými skvělými lidmi spolupracovat,“ doplňuje spokojený trenér.

Výsledky B-týmu v přípravě:

SK Benešov – SK Dynamo ČB B 1:2
Góly Dynama: Bastl, Míka.
SK Slovan Bratislava B – SK Dynamo ČB B 1:1
Gól Dynama: Bečvář.
SK Dynamo ČB B – FC SILON Táborsko 2:1
Góly Dynama: Hák, Pech.
FK Mladá Boleslav B – SK Dynamo ČB B 0:3
Gól Dynama: Bastl, Pech, Míka.