Podruhé se v zimní přípravě utkala rezerva Dynama s rakouským soupeřem. Po porážce s Schremsem porazila na umělce v Třeboni Gmünd 2:1. Dvěma góly o tom rozhodl mládežnický reprezentant David Krch.

Zápas se odehrával na polovině Rakušanů, kteří nepříjemně hrozili z brejků a standardních situací. Mladá sestava Dynama měla územní převahu a v průběhu celého střetnutí se dostávala do slibných příležitostí, ale scházela finální přihrávka.

Už v 9. minutě se poprvé prosadil Krch, jenž po půl hodině další vydařenou střelou zvyšoval na 2:0. Gmünd, v jehož sestavě nastupují bratři Heldové, v závěru první půle snížil Zimmelem.

„Úkolem zápasu bylo dorazit kondiční týden, ve kterém jsme nebyli vůbec na hřišti a jen jsme běhali. Po této stránce jsme vše splnili. Celých 90 minut jsme náš výkon drželi ve vysokém tempu, po celou dobu jsme aktivně napadali soupeře po celém hřišti a znepříjemňovali mu rozehrávku. I to byl důvod, proč jsme soupeře herně přehrávali, ale i zároveň, proč jsme inkasovali gól, jelikož jsme jednu situaci nedostoupili,“ hodnotil přípravu v Třeboni kouč Dušan Žmolík.

„Že budeme v tomto utkání nepřesní a občas nás míč neposlechne, to jsem vzhledem k náročnému programu a stavu naší únavy očekával,“ dodal Žmolík.

B-tým čekají v závěru přípravy ještě dvě přátelská střetnutí. Nadcházející sobotu na Složišti s J. Hradcem (13,30) a generálku sehraje 5. března v Písku (10,15).

SK Dynamo ČB B – SC Gmünd (Rak.) 2:1 (2:1)
Góly: 9. a 31. Krch – 37. Zimmel.

Dynamo B: Kerl - Perina (60. Matuška), Brabec, Bízek, Pineau (60. Zítek) – Krch, Pravda, Pařízek, Bečvář – Šestauber, Polanský.