Už v sobotu začne pro B-tým Dynama nový fotbalový ročník. Členové Divize A nastartují své tažení soutěží na hřišti Klatov a start vyhlíží i nováček v týmu Jiří Kladrubský. Legenda klubu si zvyká na novou pozici, která spočívá v dřině na hřišti i v kabině. Podle svých slov už se ale na fotbal moc těší.

Příznivci Dynama mohou od soboty soustředit svou pozornost na dvě fronty. Kromě nejvyšší ligy totiž fotbalisté v černobílých dresech působí i v nižší soutěži jako B-tým. A ten odjede v rámci prvního kola na hřiště Klatov.

Kromě mladíků se v týmu ukáže i vysloužilec Jiří Kladrubský. Rodák z Českých Budějovic kopal za Spartu nebo bratislavský Slovan, mihl se i v Řecku a českém nároďáku. Největší část kariéry ale strávil doma na jihu Čech, kde ještě kopačky na hřebík věšet nechtěl. „Nechtěl jsem zatím jít nikam hrát za pivo a párek, a když přišlo Dynamo s touhle nabídkou, dávalo mi to smysl,“ říká sám.

Zmiňovaná nabídka spočívá v několika věcech. Kladrubský stále vypomáhá jako jeden z trenérů u A-týmu a zároveň bude hrát divizní fotbal. Tam má v plánu dělat hrajícího asistenta a předávat své fotbalové zkušenosti mladším hráčům. „Pro mě to byla ideální volba. Je to drobet jiné, než když jsem byl hráč, časově náročnější, ale chytlo mě to a baví mě to,“ přibližuje.

Na loňskou sezonu už chtějí nižší fotbalové soutěže v České republice jistě zapomenout. Hrálo se málo, pandemie všem fotbalistům pozastavila činnost a Dynamo B odehrálo pouhých sedm zápasů. I z těch ale dokázalo vytěžit průběžné třetí místo. Na fotbal už jsou tedy všichni natěšení. „Minulý rok jsem toho v lize moc neodehrál a měl jsem tu smůlu, že nehrálo ani béčko. Je mi vcelku jedno kde a s kým budeme hrát,“ směje se 35letý obránce.

Béčko čeká nabitý kalendář s několika delšími výjezdy do Mariánských Lázní, Rokycan, Chebu, Berouna nebo Plzně. O něco příznivější „trip“ pak čeká tým při cestě do Lomu u Tábora, Soběslavi či Jindřichova Hradce.

Jaká panuje před startem nálada v kabině? „Dobrá. Všechno, co jsme v přípravě chtěli, jak z fyzické kondice, tak z taktiky, jsme zvládli. Myslím si, že jsme na soutěž připravení dobře,“ hlásí hrající asistent trenéra Jiří Kladrubský. Cíl je samozřejmě jen ten nejvyšší – postup. „Tím se asi tajit nebudeme. Vyhlásil to i sám pan majitel, takže se za to schovávat nebudeme. Ale výhra pro nás bude i to, když někoho posuneme do A-týmu.“

O to se bude Kladrubský starat jako mentor na hřišti i pomocník hlavního trenéra. Sám ale doufá, že kluci ho berou jako jednoho z nich. „Sedím s klukama normálně v kabině, za trenérem občas zajdu do kanceláře, probereme trénink a tyhle věci, ale pořád se cítím spíš jako hráč. Trenéřinu se zatím jen učím. Pokud to jde, chci předávat zkušenosti,“ plánuje.

„Ze začátku tam byly obavy, jak vás kluci budou brát. Je to taková role polokouč, polohráč, ale kluci mě vzali skvěle a za to jim patří poděkovat. Usnadnili mi to. Občas hlas zvednu, ale jsem prostě takový,“ směje se.

V autobuse už ale přenechá při výjezdech pověstné místo v zadní řadě jiným. „Tam právě sedím úplně vepředu. Tam je to jiné,“ říká. Kladrubského a spol. čeká v sobotu první výlet do Klatov, kde se bude chtít tým dobře nakopnout.

Cíl? Kladrubský má jasno: „Jedeme si pro výhru!“

Jiří Kladrubský koučuje na lavičce B-týmu společně s Jindřichem Tichaiem