Do sezony vstupoval B-tým Dynama s cílem pokusit se vybojovat postup do České fotbalové ligy. Po podzimu v Divizi A skončil třetí, když na první postupové místo, které okupují neporažené Přeštice, ztrácí pět bodů.

V zimě skončil na lavičce Dynama trenér Jindřich Tichai, jeho nástupcem se stal Dušan Žmolík, který naposledy vedl Uničov v MSFL.

Během zimní přípravy sehrálo béčko osm utkání. Na úvod prohrálo s rakouským Schremsem 0:1, porazilo Písek 4:1, Soběslav 3:0 a Gmünd z Rakouska 2:1. Prohrálo 1:2 s Táborskem, 0:3 s Hostouní a v Mnichově s rezervou bundesligového Bayernu 1:8.

Na závěr přípravy si Dynamo zahrálo ještě jednou s třetiligovým Pískem a generálka skončila nerozhodně 2:2. „Přípravu hodnotím kladně, i když byla relativně dlouhá. Tím, že se vzájemně poznáváme, tak věřím, že všem utekla rychle. Vyhnuli se nám vážnější zdravotní problémy a naopak se nám v průběhu přípravy vrátili do kádru dlouhodobě zranění hráči,“ těší kouče Žmolíka.

Původně měl být velkou oporou středopolař Petr Javorek, ale nakonec kývl na nabídku druholigového Táborska, kam se vydal na zkušenou také osmnáctiletý David Krch a zaskakuje tam gólman Martin Janáček. Do Písku odešli na hostování Dominik Mašek s Michalem Němečkem, opačným směrem se po půlroce vrátili Štěpán Pineau a David Pravda.

K omlazenému týmu a jeho kvalitě trenér Žmolík uvádí: „V kádru jsou kvalitní fotbalisté, řekl bych že každý z nich má přednosti a nedostatky. Je na nás na trenérech, abychom umožnili jejich přednosti v zápase na plno rozvinout a abychom eliminovali společně jejich nedostatky. To se nám může podařit pouze tím, pokud si každý hráč bude toho všeho vědom a bude podle toho ke svému výkonu přistupovat. Všichni jsou na začátku kariéry dospělého fotbalu a pokud jim nastavíme správné prostředí a tréninkový proces, mohou všichni pracovat na svých přednostech či nedostatcích a posouvat jedna svoji výkonnost tak výkonnost celého týmu.“

Branku béčka bude střežit třetí gólman „áčka“ Kerl, do obrany jsou k dispozici hrající asistent trenéra Kladrubský, Bízek, Perina, Pineau, Matuška, Kočí a z A-týmu mladíček Brabec. Zálohu tvoří Bečvář, Malecha, Pravda a Pařízek. Do útoku tandem Polanský – Šestauber. Na zkoušce byl v zimě Rataj, jehož příchod je v jednání.

Kabina je až na dlouhodobě zraněného Vítovce kompletní. Příležitost v průběhu jara budou dostávat dorostenci, což je i samotným posláním B-týmu. „V týdnu by se měli zapojit poslední dva hráči, kteří si léčí poslední šrámy, a měli bychom být kompletní. I když je nás relativně málo, konkurence v týmu je, jelikož budeme chtít nejlepší kluky z U19 posouvat do zápasů s dospělými. Takže hráči ucítí tlak od ostatních kluků jako jsou zvyklí doposud. Pokud se chceme zlepšovat, musíme dobře trénovat a mít v týmu zdravou konkurenci,“ má jasno Žmolík, který počítá i s účastí pendlů.

Do jarních odvet, které startují už v sobotu, má dynamácká rezerva mužů několik cílů a úkolů. „Cílem je společně s U19 připravovat hráče pro profesionální fotbal. Tento cíl je dlouhodobý a budeme rádi, když se nám bude dařit zásobovat A-tým našimi odchovanci. Pro mě i Jirku kladrubského je to obrovská zodpovědnost nejen vůči hráčům samotným, ale i vůči všem mládežnickým trenérům přípravek, žáků a dorostu, kteří věnovali a věnují každý den energii a svůj čas hráčům, kteří díky svému talentu a pracovitosti došli až na rozhraní dorosteneckého a mužského fotbalu. Aby se nám tento cíl podařilo splnit, máme za úkol kvalitně trénovat, dobře komunikovat napříč kategoriemi a v neposlední řadě postoupit,“ uvědomuje si kormidelník béčka.

Pokud se to nepovede letos, tak do příští sezony je hlavním cílem rezervy Dynama vybojovat si účast v ČFL. „Postup je důležitý, aby hráči mohli podstupovat těžší zápasy. Tím nechci snižovat jejich kvalitu v divizi. Předpokládáme, že budeme atraktivním soupeřem a naši protivníci nás pravděpodobně nikdy nepodcení. Naopak se možná budou připravovat daleko důsledněji, aby se na nás vytáhli. Žádný zápas nebude jednoduchý,“ předpokládá do jarních bojů Dušan Žmolík, který vede mužstvo společně s Jiřím Kladrubským, vedoucím týmu je Zdeněk Vojtíšek, masérem Václav Šabršula.