Áčko restartovalo sezonu už na konci ledna soubojem na Slovácku, béčko si muselo na začátek jarní části sezony ještě nějakou dobu počkat. Na hřiště se znovu podívá v sobotu 4. března v 10:15 při úvodním zápase s Pískem. A doufá, že se mu podaří dobrou přípravu přetavit ve výsledky.

Po podzimní části se B-tým Dynama ve své premiérové sezoně ve třetí nejvyšší soutěži pohybuje v horší polovině tabulky. Přesněji na čtrnáctém místě se ziskem 13 bodů z 15 zápasů. Hlavní trenér Dušan Žmolík už v podzimu mluvil o dobrých výkonech svých svěřenců, ale zároveň horších výsledcích. Teď věří, že se vše zlomí.

Všemu podřizoval také přípravu, která probíhala na jihu Čech a na několika hřištích, kde hrálo béčko přípravné zápasy. Během nich si vyšláplo Dynamo třeba na Benešov, Táborsko a remizovalo s béčkem Mladé Boleslavi nebo Slovanu Bratislava. S výsledky je spokojený trenér, ale především sami fotbalisté, kteří dávali dohromady hodnocení celé zimní přípravy.

„Příprava se povedla, vše jsme jako tým odmakali a někteří z nás ji považujeme za nejtěžší v životě. Jsme skvěle kondičně připravení a na hřišti si rozumíme. Do toho se nám povedli zápasy jak po herní, tak výsledkové stránce. Dostali jsme málo gólu a relativně dost vstřelili. Koncentrovali jsme se na každý zápas a přineslo nám to výsledky, ve kterých bychom chtěli pokračovat v dalších zápasech. Příprava nám dává oprávněný důvod věřit, že můžeme být úspěšní. Jako jednotlivci se cítíme v týmu dobře a máme skvělou partu,“ těší fotbalisty béčka.

Co příprava ukázala? Zejména posun. Jak po individuální, tak po týmové stránce. „Cítíme, že jsme se posunuli a chceme se posouvat dál jak jako jednotlivci individuálně, tak v týmové spolupráci. A to nejen na hřišti. Příprava nám ukázala, že jsme schopni k našemu hernímu pojetí přidat i výsledky,“ říkají béčkaři. Za pozitivní věc vnímají zlepšenou komunikaci. „Komunikaci dokážeme z kabiny dostat na hřiště. Naše komunikace není o pokynech, ale o celkovém řízení týmu a v tom jsme se v přípravě posunuli. Každý z nás má oporu ve spoluhráčích, najednou vypadáme sehraněji. Víme přesně jakým stylem se chceme prezentovat.“

Ostrý start v Písku

Béčko se dostane poprvé na jaře do akce v mistrovském zápase v sobotu, tedy den před bitvou A-týmu na Střeleckém ostrově proti Slavii Praha. Jako první změří síly s Pískem, se kterým béčko hrálo také v úvodním podzimním zápase a prohrálo s ním výsledkem 0:2. Během podzimu B-tým kosilo neproměňování šancí. A na tom se v zimě pracovalo.

„Pracovali jsme na proměňování šancí, měli bychom se tomu dál věnovat, protože v přípravě to přinášelo gólovou radost. Nesmíme zapomínat, že budeme muset ke každému zápasu nastoupit s maximálním úsilím a věřit v naši sílu. Je to na nás jako na týmu, jako na sebe budeme nároční a jak si pohlídáme tohle nastavení vzájemně mezi sebou,“ myslí si hráči B-týmu.

Cíle pro jaro? „Pokračovat ve fotbale, kterým se prezentujeme. Ten je velice podobný tomu podzimnímu, ale velký rozdíl je v produktivitě,“ tvrdí. Trenér Žmolík povede své svěřence do jara s jarními cíli. Bude chtít vyhrávat, stoupat tabulkou vzhůru a značku Dynama, která se tvoří kromě Střeleckého ostrova ve velké míře také v akademii na Složišti, prezentovat v co nejlepším světle.

„Za sebe bych rád závěrem řekl, že si nesmírně vážím nejen s jakým týmem spolupracuji, ale v jakém prostředí pracuji. Práce v kolektivu v akademii je skvělá. Složiště je místem, kde se může každý s každým otevřeně bavit o fotbale, vzájemně se vzdělávat, zlepšovat a to napříč všemi kategoriemi. I možná díky tomu, tady trávíme spoustu času a bavíme se o našich zápasech. Není to jen mezi námi trenéry, ale i mezi hráči jednotlivých kategorií. Nejen v Petru Benátovi, který je za tohle skvělé místo zodpovědný, má klub, potažmo celý jihočeský fotbal cenný poklad. Během roku, co tu působím, zjišťuji, jaký přesah má akademie a jakou skvělou reklamu akademii tito lidé dělají. Do toho všeho nás pravidelně navštěvují současní trenéři A-týmu. Stalo se zde něco, po čem v mnoha klubech touží,“ těší Žmolíka.