Béčko Dynama dnešním dnem vstoupí do letního drilu, aby se co nejlépe připravilo na protivníky ve vyšší soutěži. V České fotbalové lize vystřídalo odstoupivší Příbram B a úspěšné jaro v divizi završilo administrativním postupem.

„Jsme moc rádi, že to nakonec vyšlo. Kluci si to za výkony ve druhé polovině jara zasloužili,“ těšilo trenéra rezervy Dušana Žmolíka, který se ujal týmu ujal po zimní přestávce a asistoval mu Jiří Kladrubský.

Jak jsme již oznámili, mužstvo opouští trio kapitán Pařízek, Perina a Bízek. Kádr doplní končící dorostenci z U19. „Už na jaře za nás nastupovalo několik dorostenců a vedli si výborně. Také jsme měli nejmladší mužstvo v soutěži,“ podotkl kouč, že mládežníky z akademie zapojoval v B-týmu pravidelně.

Kvůli dodatečnému postupu se musela změnit naplánovaná příprava. Odpadl plánovaný přátelský zápas s Pískem. Derby se odehraje naostro při startu třetí ligy.

Dynamácká rezerva v prvních dvou dnech přípravy absolvuje s úvodními tréninky fyzické testy na Jihočeské univerzitě a již 9. července sehraje herní test v Příbrami, následuje 16. července domácí duel s divizním nováčkem Č. Krumlovem, o čtyři dny později s béčkem Bohemians v Praze, 25. července ve městě automobilů s B-týmem Ml. Boleslavi a generálku sehrají budějovičtí mladíci 30. července s rezervou Jihlavy.

„Celkem sehrajeme pět přípravných zápasů. Věřím, že nás do nové sezony dostatečně prověří,“ poznamenal kouč Žmolík, který bude moct během sezony počítat s výpomocí pendlů.

Kádr juniorky na startu letní přípravy:
Brankáři: (k přátelským zápasům zaskočí z A-týmu či U19)
Obránci: Štěpán Pineau, Jan Brabec, Vojtěch Bartizal, Roman Kolář, Milan Šimoník, Karel Malý, Lukáš Kočí, Jan Vítovec, Jan Matuška
Záložníci: Jan Malecha, Robin Polanský, David Pravda, Tadeáš Bečvář, Tomáš Hák, Dominik Hendrych, David Trmal, Marek Coufal, Adam Pech
Útočníci: David Šestauber, Libor Bastl, Martin Prášek