Po středečním zrušeném střetnutí J. Hradcem zamířili mladíci Dynama za generálkou do Písku, s nímž se utkali podruhé během zimní přestávky.

Pro oba týmy to byla poslední herní prověrka před mistrovskými zápasy. Česká fotbalová liga i divize startují prvním jarním kolem už příští víkend. „Zápas se odehrál oboustranně ve vysokém tempu. Soupeři jsme znepříjemňovali rozehrávku, Písek se taky nikam nezatahoval a znepříjemňoval ji nám. Tím odhalil první věc, která nám nešla tak, jak bychom si představovali. Rozehrávkou od brankáře jsme se mnohdy dostali do prostoru, kde nás soupeř měl šanci jednoduše zapresovat a získat míč. S tím jsme se potýkali celý zápas a řekl bych, že spolu s důrazem v osobních soubojích to byl největší problém, který jsme v zápase měli,“ hodnotí generálku trenér Dynama Dušan Žmolík.

Vše podstatné se událo až ve druhém poločase. Domácí favorit se dostal do vedení po hodině hry gólem Stejskala, v 76. minutě smazal manko do druhé půlky nastoupivší Rataj. V 80. minutě ale domácí chybovali uprostřed hřiště a jejich chybu potrestal Pineau, jenž hrál ještě na podzim v Písku společně s Pravdou. Poslední slovo měl sedm minut před koncem písecký Petr, který stanovil konečný výsledek 2:2.

„Nadějné příležitosti jsme si vytvářeli první i druhý poločas, byly tam akce přímočaré a v rychlosti, chyběla nám jen přesnost v závěrečné fázi nebo rychlejší střelba. Konečně se nám dařily součinnosti a výměna místa v prostorech, kam následně směřovala naše hra. Jsem rád, že jsme dokázali zápas otočit. Generálka ukázala i nedostatky. Je důležité nepodlehnout dojmu, že je všechno v pořádku a že to tak stačí,“ uvědomuje si Žmolík.

Do druhé poloviny mistrovské sezony divize A vstoupí po podzimu třetí rezerva Dynama domácím střetnutím se čtvrtými Klatovy. Utkání je na programu v sobotu 12. března mimořádně od 15.30 hod.

FC Písek - SK Dynamo Č. Budějovice B 2:2 (0:0)

Góly: 68. Stejskal, 83. Petr - 76. Rataj, 80. Pineau.

Písek: Satrapa (80. Kubec) – Mašek, Běloušek, Němeček, Kotrba – Kulík (80. Kynkor), Belej (80. Velek) – Kalousek, Koreš, Voráček (46. Hrachovec) – Stejskal (72. Petr).

Dynamo B: Kerl – Pineau, Bízek, Brabec, Matvejev – Perina, Pravda (60. Matuška), Pařízek, Penner – Šestauber (46. Rataj), Bečvář.