Nejvyšší česká fotbalová soutěž pomalu začíná dosahovat své podzimní rychlosti. Na programu je už třetí jarní kolo FORTUNA:LIGY, do kterého samozřejmě zasáhne také Dynamo. Střelecký ostrov se stane v sobotu dějištěm souboje šestého celku tabulky s druhou Viktorií Plzeň. Domácí ligovou neporazitelnost, která trvá od září loňského roku, budou České Budějovice hájit od 18:00.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FC Viktoria Plzeň
www.fcviktoria.cz
6. místo (27 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (51 bodů)
28:32
Skóre
39:15
Mihálik (3)
Nejlepší střelci
Beauguel (10)
Mihálik (4)
Nejvíce asistencí
Sýkora (5)
Hradec – Dynamo 2:2
Poslední ligový zápas
Sparta – Plzeň 2:2
RRRVP
Forma
RVVVV

FC Viktoria Plzeň

Ligový titul představuje ten hlavní motor, který letos žene plzeňskou Viktorii směrem kupředu. Nebýt poslední remízy na Letné, byl by západočeský celek o další krok blíže návratu nejprestižnější tuzemské trofeje po čtyřech letech zpět do města. Plzeňští si ale letos i tak vedou slušně, patří jim druhé místo a mají stejně bodů jako vedoucí tým ligy. Se Slavií pojí Viktorii také počet inkasovaných gólů (15), který je nejnižší v celé soutěži. Jedinou větší kaňkou jsou góly vstřelené, těch dala Plzeň z nejlepší ligové čtyřky nejméně (39). Dynamo na podzim sahalo v Plzni po bodech, nakonec si ale domů neodvezlo po obratu Západočechů a prohře 1:2 ani jeden jediný.

Během zimy Plzeň nakupovala, své hráče ale také pouštěla do jiných klubů. Novými tvářemi se staly Roman Potočný z ostravského Baníku, který přišel na hostování, nebo Libor Holík, kterého Plzni zapůjčil Jablonec. Ostatní hráči se do Plzně vraceli spíše jako do svého mateřského klubu. Také opačným směrem fotbalisté putovali zejména formou hostování, Šimon Falta stráví jaro v Baníku, Matěj Hybš si vyzkouší polskou ligu a Joel Kayamba bude v plzeňském kádru chybět kvůli zápůjčce do Turecka.

Plzeň v současné době kraluje ligovým týmům, co se formy týče. Naposledy v lize prohrála na konci října s mistrovskou Slavií, od té doby pětkrát vyhrála a třikrát remizovala. Poslední utkání odehráli Západočeši na pražské Letné. Ve šlágru kola vedli už o dva góly, o které se postarali Tomáš Chorý a Jakub Hejda, vinou neproměněných šancí a stejného počtu inkasovaných gólů si ale z hlavního města České republiky odvezli pouhý jeden bod za remízu.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 8. kolo) – 18.9.2021:
FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo ČB 2:1 (0:0)
Góly: 69. Řezník, 79. Hejda – 53. Bassey. ŽK: Havel, Beauguel, Pernica, Staněk – Čavoš. Rozhodčí: Petřík – Kotík, Pochylý.
Sestava Plzně: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach (56. Chorý) – Kopic (56. Janošek), Sýkora (90+1. Čermák), Mosquera (80. Šulc) – Beauguel.
Sestava Dynama: Vorel – Sladký, Králik, Talovierov, Novák – Čavoš, Hellebrand (83. Škoda) – Van Buren, Hora (70. Javorek), Mršić (74. Havel) – Bassey.

Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 18:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Tomáš Klíma, na čarách mu budou asistovat Jan Váňa a Lukáš Slavíček.