Šikovný a poctivý fotbalista, kterého však v posledních letech kosí zranění. Brzy pětadvacetiletý slovenský záložník Adrián Čermák se již naplno zapojil do přípravy Dynama a hned rozhodl první přípravný duel. Jeho trefa z pětačtyřicáté minuty zařídila Jihočechům výhru 2:1 s Příbramí.
Adrián Čermák po svém
gólu do sítě Příbrami

Na úvod přípravy jste porazili prvoligovou Příbram 2:1 a šlo o zasloužené vítězství. Souhlasíte?
Myslím si, že ano. Už v prvním poločase jsme mohli dát víc gólů, po pauze už si pak vítězství pohlídali.

Vy jste naskočil po více než roce. A hned s gólovým razítkem.
Potěšilo mě, že se mi po tak dlouhé době hned podařilo dát gól. Povedlo se to.

Po zdravotní stránce jste se cítil dobře?
Ano, i když to ještě není stoprocentní. Začátek byl všelijaký. Navíc hned v páté minutě přišel nepříjemný střet, trefili jsme se koleno na koleno. Bylo to bolestivé, ale rozběhal jsem to.

Otázka, jestli jste se těšil, je snad i zbytečná…
To je samozřejmé. Patnáct měsíců jsem nehrál, to by se těšil každý. Před zápasem jsem měl takové smíšené pocity, ale radost byla velká. Snad už jsem si to všechno vybral a zranění se mi budou vyhýbat.

Měl jste od první minuty velkou chuť a po tak dlouhé době jste se prezentoval kvalitním výkonem.
Chuť jsem měl, bavilo mě to. Kondičně jsem se ještě tak dobře necítil, ale po herní stránce myslím, že to nebylo špatné. Zápas od zápasu to bude lepší a lepší.

Napadl vás tak snový návrat, že byste jej při výhře vašeho týmu mohl ještě okořenit vítězným gólem?
Říkal jsem si, že by to bylo hezké. A povedlo se (usmívá se). Ale hlavní pro mě nyní bylo, že koleno drží a odehrál jsem utkání s chutí.

Penaltu jste napálil do břevna, ale o dvě minuty později už jste skóroval po pěkné akci zakončené křížnou střelou.
Škoda penalty. Věřil jsem si, ale trefil jen břevno. O chvíli později jsem si to vynahradil. Byla to rychlá akce, důležitý byl povedený první dotek. S Řízkem (Michalem Řezáčem, pozn. autora) jsme dobří kamarádi, tak jsme si to vyměnili jako na tréninku (usmívá se). Ta střela mi sedla pěkně.

Letní příprava je krátká, má jen pět týdnů. Jak ji zatím vnímáte?
Je to náročné, ale jsem rád, že koleno drží. Příští týden nás čeká utkání s Plzní, to bude pro nás taková třešnička na dortu. Pokusíme se odehrát s českým mistrem co nejlepší zápas.