Do SK Dynamo České Budějovice přichází z celku úřadujícího slovenského mistra ŠK Slovan Bratislava Peter Černák. Černákovi v létě příštího roku končí profesionální smlouva ve Slovanu a hráč projevil zájem o přestup do týmu Dynama.

Peter Černák (*1976) začal s fotbalem v rodné Handlové, kde prošel všemi mládežnickými družstvy až do týmu mužů. Pracovitého a spolehlivého záložníka si potom vyhlédly druholigové Nováky a po čtyřech letech odešel vyzkoušet první ligu do celku Spartak Trnava. Poté po krátkých změnách zakotvil na tři roky v týmu Zlatých Moravců, odkud vedla jeho fotbalová kariéra dále do Slovanu Bratislava a nyní právě do týmu SK Dynamo České Budějovice, kde má za úkol zvýšit konkurenci ve středové řadě.
post hráče: záložník
výška: 185 cm
váha: 78 kg
datum narození: 21.1. 1976 (Handlová)
předcházející působiště: Slovan Bratislava

Velmi blízko přestupu do Dynama České Budějovice je také brankář Daniel Kiss (*1984), který naposledy oblékal dres prvoligového týmu MFK Petržalka. Daniel Kiss je odchovancem Slovanu Bratislava a během své kariéry působil i v celku Levski Sofia, kde si zachytal i v kvalifikaci o Ligu mistrů a odkud přestoupil do prvoligové Petržalky. „Je to mladý pětadvacetiletý gólman, který je i do budoucna určitě perspektivní, a proto jednáme s Petržalkou o jeho přestupu" řekl generální manažer Jiří Kotrba.
post hráče: brankář
výška: 192 cm
váha: 94 kg
datum narození: 4.2. 1984
předcházející působiště: Slovan Bratislava, Levski Sofia

Trenér Pavel Tobiáš měl požadavek především na zkvalitnění středové řady, která nepodávala takové výkony, které by se očekávaly, proto Dynamo věnovalo maximální úsilí hledání vhodných hráčů. Mezi hráče, s kterými se jednalo byl například Petr Papoušek (Slovan Liberec), Tomáš Frejlach (Slovan Liberec), Jiří Valenta (FK Jablonec). Nakonec však došlo ke shodě při jednáních s Michalem Doležalem (*1977) z Teplic, který přichází do Dynama na hostování do konce roku. A bude k dispozici trenérům již na pátečním tréninku, podaří-li se vyřešit veškeré administrativní náležitosti.

Michal Doležal začínal v Bystřanech, coby dorostenec byl ve Spartě, v Teplicích hrál poprvé ve dvaceti, poté si odskočil na rok do Hradce Králové a zpátky v Teplicích je od roku 2000. Závěr podzimní sezony 2001 trávil na hostování v Chomutově, v zimě se zase vrátil zpět. Někdejší teplický trenér Straka mu našel nové místo v sestavě. Přeškolený pravý obránce si rychle zvykl a zařadil se k oporám. V poslední době se však zase vrátil do zálohy. Původně záložník s velmi dobrou kopací technikou, trenér Straka z něj udělal krajního obránce, ale s příchodem kouče Marečka se postupně vrátil do zálohy.

post hráče: záložník
výška: 177 cm
váha: 73 kg
datum narození: 19. 8. 1977
předcházející působiště: FK Teplice
 

Posílení kádru bylo především přáním trenéra: „Tyto příchody hodnotím velmi pozitivně! Podařilo se nám tím především zvýšit konkurenci v mužstvu a to doufám některé hráče pořádně nabudí a pomůže nám překonat dobu než všichni hráči dostanou opět do top formy po zranění nebo doléčí své zranění jako v případě Petra Šímy,“ řekl Pavel Tobiáš.

„Pro posílení kádru jsme jako vedení klubu v současné době udělali maximum. Na druhé straně musí přijít i nepopulární kroky a to je zúžení kádru, které chceme hráčům oznámit na začátku příštího týdne. Někteří hráči, prostě nepodávají takové výkony jaké jsme očekávali, a proto musí po dosavadních výkonech přijít odpovídající opatření,“ nezapomněl podotknout generální manažer klubu Jiří Kotrba.