Fotbalisté Dynama České Budějovice by měli v sobotu hrát v Mladé Boleslavi. Jihočeši ale kvůli onemocnění Covid-19 neodehráli zápas proti Bohemians a příprava na následující zápas tak probíhá ve zvláštním režimu. Klub dělá vše pro to, aby svěřenci Davida Horejše již další zápas vynechávat nemuseli.

V den zápasu proti Bohemians se u několika členů A-týmu projevily příznaky onemocnění Covid-19 a Jihočeši tak nemohli do utkání proti vršovickým klokanům po dohodě s krajskou hygienou nastoupit. „Přestože se náš tým na zápas chystal, několik členů týmu v pátek během dne oznámilo, že se necítí dobře a že má patrně příznaky onemocnění. Do startu zápasu se testování již nestihlo a zmiňovaní hráči následně v sobotu dostali výsledky, které jejich onemocnění potvrdilo," popisuje páteční anabázi Dynama PR manažer Aleš Strouha.

Po diskuzi s krajskou hygienou tak Jihočeši přes prodloužený víkend přerušili tréninkovou činnost. „V úterý brzy ráno došlo k dezinfekci všech prostor na stadionu a hráči bez příznaků v malých skupinkách absolvovali trénink na Složišti. V podstatě jsme se vrátili zpět do dubna, kdy hráči přestali zcela využívat šatny a na trénink se sjížděli jednotlivě a jednotlivě pak po tréninku odjížděli domů," popisoval režim A-týmu v úvodu nového týdne Aleš Strouha.

Aktuální situace poznamenala i "život" v kancelářských prostorách na Střeleckém ostrově. „Plán na následující dny je přesně daný. Ve středu ráno absolvují test na Covid-19 všichni zaměstnanci z kanceláří a ve čtvrtek ráno pak absolvují testy i hráči a členové realizačního týmu. Na tomto postupu jsme se dohodli s krajskou hygienickou stanicí. Po projevení nákazy u některých členů týmu nemělo smysl absolvoval plošné testování celého klubu o víkendu nebo v pondělí, vše je nyní směřované k tomu, aby byl tým připravený na víkend, kdy je na programu zápas FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi," dodal Aleš Strouha.

Hráči Dynama se po páteční nepříjemnosti izolují od okolí a kromě tréninků se snaží zůstávat doma a nechodit do společnosti. „I bez odloženého zápasu s Bohemians nás čeká náročný program. Sice se blíží reprezentační pauza, avšak tým po víkendovém zápase v Mladé Boleslavi čeká ještě ve středu 7. října pohárový zápas v Ústí nad Orlicí. Proto klub nechce ponechat nic náhodě a v sobotu v Boleslavi chce mít k dispozici co nejvíce hráčů," řekl závěrem PR manažer klubu Aleš Strouha.

Dynamo také stejně jako ostatní kluby čeká na nová vládní opatření v souvislosti s onemocněním Covid-19. Pokud by se v budoucnu odehrál v pátek neuskutečněný zápas proti Bohemians bez diváků, vrátil by klub všem, kteří si na toto utkání zakoupili vstupenku, vstupné v plné výši. Pokud by se hrálo s diváky, zůstávají vstupenky pochopitelně v platnosti.