Je příjemným překvapením přípravy. Osmnáctiletý Petr Řehoř, syn vedoucího mužstva A-týmu Dynama, bojuje o své místo v kádru. Své šance podpořil dalším dobrým výkonem proti brněnské Zbrojovce, který navíc korunoval brankou, jež pro něj byla premiérovou v áčku.

V utkání s Brnem jste zaznamenal svůj první gól za A-tým Dynama. Branka pro vás byla odměnou za odvahu, že jste se nebál jít do souboje s přesilou.
Letěl dlouhý míč a Elvis si seběhl na hlavičku, aby centr prodloužil. My jsme si za něj s Pešim (Jakubem Peškem, pozn. autora) zaběhli. Peši mi to pak jenom prostrčil a já už byl sám před brankářem a trefil jsem přesně doleva k tyči.

Skalp ligového soupeře po dobrém výkonu se cení. Můžete být spokojeni, ne?
Ano, myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a zaslouženě zvítězili. Porazit prvoligový tým se počítá.

I proti Plzni jste odehráli dobrý první poločas, s Brnem celý zápas. Výkony v přípravě se zatím ubírají správným směrem.

Petr Řehoř u míče
Souhlasím. Utkali jsme se s nejlepšími týmy v lize, takové zápasy nám dají hodně. Kromě druhého poločasu v Plzni zatím přípravu zvládáme dobře. Těch pětačtyřicet minut se nám nepovedlo, tam nás Plzeň přehrála.

Zahrál jste si i proti Slavii. Jaké to pro vás bylo v osmnácti letech nastoupit proti největším ligovým hvězdám?
Byl jsem nervózní, to je jasné. Ale říkal jsem si, že dám první lehkou přihrávku. Tu jsem zvládl a pak už jsem to tolik nevnímal. Nicméně pořád je to český mistr, na to se nedá zapomenout.

Pro vás už samotná nominace do přípravy A-týmu byla úspěchem, že?
Ano, za tu šanci jsem byl moc rád. Když jsem hrál v devatenáctce, tak jsem věřil, že bych se do áčka mohl dostat. Trenéři si mě vybrali a doufám, že jim důvěru splácím na hřišti.

Právě dobré výkony hlavně v jarní části, kdy jste se starším dorostem zachránili v první lize, přispěly k tomu, že jste pozvánku od koučů A-týmu dostal.
Jaro se nám v dorostu povedlo. Bylo to celkem náročné psychicky, protože jsme do předposledního kola bojovali o to, abychom se vyhnuli baráži. To se ale po remíze v předposledním kole na Baníku povedlo, takže to bylo úspěšné jaro.

Do přípravy jste šli ze staršího dorostu čtyři. Jak vás mladíky přijala kabina?
Výborně. V kabině je skvělá parta, ostatní nás vždycky podrží, když se nám něco nepovede. Nemůžeme si na nic stěžovat.

Váš otec dělá u A-týmu vedoucího mužstva. Neslýcháte kvůli tomu v šatně narážky?
Ne, to zatím ne (usmívá se).

Udržet se v kádru áčka je vaším cílem a přáním?
Ano, to bych byl rád. Udržet se v áčku, moci s ním trénovat a třeba odehrát i nějakou minutu v sezoně.

Výborný výkon přinesl výhru nad Zbrojovkou Brno (8.7.2017)

Dobře zvládnuté utkání sehrálo Dynamo v Kamenici nad Lipou proti Brnu. Jihočeši byli zejména v první půli lepším soupeřem a zaslouženě si připsali skalp ligového soupeře. Do vedení poslal černobílé v prvním poločase utaženou střelou Roman Wermke, ve druhém navýšil střídající mladík Petr Řehoř.