Pohodové vítězství si připsalo Dynamo na půdě už jistě sestupujícího Prostějova. Odpor domácích Moravanů zlomila branka na konci prvního poločasu, kdy penaltu proměnil Ivo Táborský. Ve druhém poločase na něho dvakrát navázal Jakub Pešek a o vítězi bylo rozhodnuto. V dalším kole hostí Dynamo už ve středu východočeské Pardubice.

Po dlouhé době měl trenér David Horejš k dispozici i zkušeného Richarda Kaloda, který tradičně zaujal místo na hrotu budějovické jedenáctky. Připraven byl po zranění i Jindřich Kadula, který však začal na lavičce pro náhradníky. Ve třetí minutě utkání rozjelo Dynamo nadějný útok přes Jakuba Peška, který však o míč přišel. Za pět minut se do další slibně vyvíjející se šance znovu dostalo Dynamo, ale ani zkušený harcovník Petr Benát ji nedokázal dobře vyřešit.

Obrovskou šanci promarnili Jihočeši v jedenácté minutě. Dopředu vyrazili v pěti, přišel centr od rohového praporku a před Jakubem Peškem na poslední chvíli odkopl míč brankář Halouska. Po půl hodině hry měl možnost přímého kopu Ivo Táborský. Míč nakonec přenechal Jiřímu Fundovi, jemuž střelu vůbec nesedla. Branky se černobílí dočkali v úplném závěru prvního poločasu. Brejk Kaloda s Táborským zastavil v pokutovém území Hirsch. Dostal žlutou kartu a nabídnutou penaltu neodmítl proměnit Ivo Táborský - 0:1.

Vstřelená branka Dynamo nakopla a po většinu druhého poločasu dominovalo. Táborského rohový kop se ještě neujal, ale Jihočeši nemuseli dlouho smutnit. Se štěstím se svěřenci trenéra Horejše dostali k brance a Jakub Pešek vypekl vyběhnutého brankáře Halousku – 0:2. Šikovný a rychlý záložník byl při chuti a hezkou akcí přidal i třetí branku zápasu. Po pěkné individuální akci vypálil přesně k tyči – 0:3.

Čtvrtý zásah do prostějovské sítě mohl přidat Ivo Táborský. U hranice velkého vápna vystřelil z otočky a domácí brankář se musel při zákroku pořádně zapotit. Z velké šance mohl Prostějov alespoň snížit. V pádu zakončoval Rus, ale těsně minul. Jihočeši si tak připsali jedenáctou výhru v sezoně a dosáhli hranice 41 bodů.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem rád, že se nám povedlo utkání zvládnout za tři body. Chtěli jsme jít do zápasu s pokorou, viděli jsme, jak hrál Prostějov s Opavou či Baníkem. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Do zápasu jsme dobře vstoupili, vytvořili jsme si hned několik šancí. Branku jsme dali až v závěru půle a celkově jsme první poločas měli pod kontrolou. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně jako do prvního, být stále aktivní. Podařilo se nám vstřelit za necelých deset minut dvě branky a to podle mého rozhodlo. Následně jsme už hru kontrolovali. Domácí podali sympatický výkon."

Radim Weisser (trenér Prostějova): „Kvalita mužstva Dynama patří do TOP pět v soutěži. Snažili jsme se tomu pracovitostí a bojovností čelit a je škoda, že jsme nezvládli situaci těsně před koncem poločasu. Inkasovaný gól se na mužstvu projevila, podle mého už druhá branka rozhodla.“