V odvetě s již jistě sestupujícím Prostějovem se Dynamo podařilo zopakovat výhru 3:0 a z Moravy si přivezlo dobré tři body. Skóre utkání otevřel v nastavení prvního poločasu z pokutového kopu Ivo Táborský, ve druhém poločas na něho dvakrát navázal Jakub Pešek, který si připsal druhou a třetí branku v sezoně. Detailněji jsme utkání s posledním rozebrali s trenérem DAVIDEM HOREJŠEM.

Z posledních čtyř utkání Dynamo dokázalo dvakrát vyhrát, jednou remizovat a padlo v Opavě. Naposledy si Jihočeši připsali vítězství v sobotní odpoledne v Prostějově, kde i napodruhé v sezoně hladce přehrálo nováčka z Moravy. Stejně jako na podzim se do sítě Prostějovských trefil Ivo Táborský, další dvě branky přidal záložník Jakub Pešek. „Jsem rád, že se nám povedlo utkání zvládnout za tři body,“ komentoval výhru černobílých trenér David Horejš.

Přestože už má Prostějov jistý návrat do třetí ligy, David Horejš své svěřence dobře připravil a k žádnému podcenění soupeře nepřišlo. „Šli jsme do utkání s pokorou. Viděli jsme zápasy Prostějovských s Baníkem a Opavou, kde nehráli vůbec špatně,“ varoval trenér Jihočechů, který brzy oslaví čtyřicet let. Domácí nesbalili zbraně ani při nepříznivém vývoji skóre, což kouč hostů oceňoval. „Domácí podali sympatický výkon, snažili se i za stavu 0:3,“ chválil bojovnost domácích.

Průběh zápasu měli fotbalisté Dynama pod kontrolou. Od úvodních minut diktovali tempo hry. „Celkově byl první poločas v naší režii, prosadili jsme se ale až na konci z pokutového kopu,“ popisoval Horejš. I do druhé půle vstoupilo Dynamo dobře a soupeře přehrávalo. „V kabině jsme si řekli, že chceme pokračovat v tom výkonu, ve kterém jsme skončili. Zůstat aktivní.“

To se černobílým povedlo náramně. V 54. minutě se trefil Jakub Pešek a tentýž hráč navýšil na konečných 3:0 o čtyři minuty později. „Za necelých deset minut se nám povedlo dvakrát skórovat, což podle mého rozhodlo,“ komentoval druhý poločas David Horejš. „Myslím si, že nás zlomila už druhá inkasovaná branka,“ nabídl svůj pohled na věc domácí trenér Radim Weisser.

Dynamo nemělo s Prostějovem problém a vyhrálo o tři branky (6.5.2017)

Pohodové vítězství si připsalo Dynamo na půdě už jistě sestupujícího Prostějova. Odpor domácích Moravanů zlomila branka na konci prvního poločasu, kdy penaltu proměnil Ivo Táborský. Ve druhém poločase na něho dvakrát navázal Jakub Pešek a o vítězi bylo rozhodnuto. V dalším kole hostí Dynamo už ve středu východočeské Pardubice.