Po úspěšném zápase s juniorkou Liberce, které béčko vyhrálo přesvědčivě 3:0, čeká naše mladíky další utkání, tentokráte s pikantnějším obsahem, protože se střetnout v derby s týmem od Otavy. Po minulém utkání vládla na Složišti spokojenost, jedinou šmouhou bylo svalové zranění domácího brankáře Pešuly.

Poslední dvě utkání se vydařila oběma jihočeským mužstvům na chlup stejně. Ve svých předposledních utkáních oba týmy remízovaly. Dynamo si převezlo cenný bod ze Slavie za remízu 0:0, a Písek plichtil na domácím bojišti 1:1 s Buldoky z Karlových Varů. Poslední utkání oba týmy zvítězily. Naše juniorka 3:0 nad mladíky Slovanu Liberec a Písek vydoloval vítězství ve východočeském Letohradě. Jak bude vypadat další vývoj této zatím shodné série ukáže až sobotní dopoledne.
FC Písek hrál ještě před dvěma lety jihočeský krajský přebor, v minulé sezóně skončil čtvrtý v divizní skupině A a nyní se drží na třetím místě naší třetí nejvyšší fotbalové soutěže. Jako nováček prožíval famózní začátek, kdy pobýval dokonce na špici České fotbalové ligy. Nastupuje za něj i mnoho bývalých hráčů, jež oblékali dres Dynama či dokonce budějovických odchovanců. V současné době mu na vrchol, který okupuje Vlašim, schází jen tři body. Tým od Otavy je díky šesti vítězstvím, dvěma remízám a dvěma porážkám na výborné třetí příčce. Naše juniorka má jenom o pět bodů méně a po 9.kole jí patří deváté místo.

V posledním utkání si Písek podmanil Letohrad po vítězství 2:1. Začátek patřil píseckým fotbalistům, kteří se již ve 3.minutě ujali vedení. Po úniku Kubiše a jeho přesném centru se trefil Jan Zušťák. Byla to jeho sedmá branka v soutěži, a je tudíž nejlepším střelcem České fotbalové ligy. Písek od té doby vsadil na defenzivní styl a stáhl se – to vyburcovalo Východočechy k aktivní hře, ale po mnoha nadějných situacích gól ne a ne přijít. Letohradská radost se na plno projevila až ve 26.minutě, když se prosadil kapitán letohradského mužstva Jan Čada – 1:1. Ve 38.minutě domácím fandům a hráčům pořádně zatrnulo – písecký Kosobud si po rohu vyskočil nejvýš a jeho hlavička minula branku jen o pár centimetrů.
Písecký kouč Staroba připravil do druhé půle dvě střídání, které měly Písek probudit z pasivity. Hrála se 54.minuta, když hosté z Písku strhli vítězství na svou stranu. Aktivní Zušťák našel Tomáše Linharta, jež svou dělovkou ze 30 metrů propálil všechno, co stálo v cestě a míč umístil do šibenice Kykalovy brány. Domácí chtěli z domácího utkání vydolovat alespoň bod, a proto si ke konci zápasu vytvořili tlak, ale proti byl písecký gólman Miroslav Samoel, který změnu stavu nepřipustil. Trenér Staroba vyslal do zápasu následující sestavu: Samoel – Brozman (46. Malý), Pastyrik, Pivoňka, Kubiš – Kosobud, Pravda, Červenka, Komárek (46. Hanzlík, 90. Pšenička) – Linhart, Zušťák.

Duel Otavanů a juniorky Českých Budějovic začíná tuto sobotu v 10:15 hodin. Prostřednictvím našeho webu budete moci sledovat reportáž o změnách stavu skóre utkání.