V páteční předehrávce padlo devět gólů. Vítkovice hostily Dynamo České Budějovice, a jihočeský tým, povzbuzený přítomností Karla Poborského, si odvezl za tři přesné trefy tři body. Druhý páteční zápas se odehrával v Drnovicích, kam přijely Kunovice. Opakování je Matka moudrosti a je to opět pravda – skutečně si další dva zásahy připsal kunovický Petr Faldyna. Se dvěma góly tentokrát nebyl sám. Přidal se k němu drnovický Kroupa. A ještě aby toho nebylo málo, kopaly se v Drnovicích tři penalty. A výsledek zápasu? 3:3! Jak se však v 11. kole ukázalo, i nejlepší z nejlepších mohou mít jednou smolný den a týmy z vrcholu tabulky tentokrát body ztratily. Přesto však zůstaly na špici. Kladnu s Hradcem Králové však dupou na paty rozjetá mužstva Xaverova a HFK Olomouc.
Kladno bylo hostem právě HFK Olomouc, která si za výhru 1:0 připočetla ke svým 17 bodům další tři a z pátého místa poskočila na čtvrté. Deník Sport ve své reportáži pochválil holického gólmana Doležala, který v 16. minutě zabránil tutovce Galbavého. Zápas rozhodla svižná střela ve 48. minutě ze 30 metrů z přímého kopu, kterou brankář Winter neudržel a Kazár míč doklepl do sítě. Hradec Králové zavítal v pondělní dohrávce na hřiště záložního týmu Brna. Brňané byli v prvním poločase aktivnější a ujali se vedení ve 14. minutě pohotovou střelou Chlupa. Skóre mohl zvýšil Pavel Mezlík, ale gólman Podhajský směr jeho střely vystihl. Ve druhém poločase Hradec zatlačil soupeře na jeho polovinu, ale pozorná domácí obrana hosty do šance nepustila. Jediný gól se tedy stal vítězným, Hradečtí na něj nedokázali odpovědět a odjeli z Moravy s prázdnou. Třetí místo v tabulce patří již zmiňovanému Xaverovu, který v tomto kole zajistil další tříbrankový příděl do sítě soupeře, a to Sparty B. Zajímavostí je, že za zálohu Letenských nastoupil Jan Šimák, který dokazoval, že při pobytu v léčebně fotbal rozhodně nezapomněl. Ani jeho výkon však nestačil na domácí tým, který v Horních Počernicích rozdává body jen velmi nerad. Xaverovští byli po celou dobu aktivní a ve 20. minutě se první prosadil David Kalivoda. Další dva góly padly v samém závěru utkání. V 84. se trefil Bálek, o dvě minuty později Vašíček. Xaverov má tak 20 bodů. Stejný počet má HFK Olomouc, o němž již byla řeč výše, díky výhře nad Kladnem. Páté je mužstvo z Ústí nad Labem, které na hřišti Viktorie Žižkov vyválčilo remízu 3:3. V Praze se hrála gólová přetahovaná. Na každé straně se kopala penalta. Jako první se radovali hosté, ale Viktoriáni během pěti minut otočili dvěma góly skóre. O další tři minuty později po penaltě ve 37. minutě, kdy se štěstí přiklonilo na stranu Žižkova, se však penalta kopala i na straně Severočechů. V 67. se zase trefil ústecký Stožický, jenže čtvrt hodiny před koncem utkání vyrovnal na 3:3 Görner. Diváci měli jistě zajímavý zážitek. Na Žižkov jich našlo cestu ale jen 508.

Šesté místo si i nadále drží Kunovice. Slovácký klub zavítal do Drnovic a utkání, jak již bylo též avizováno, padly tři penalty. Dvě penalty zařídil svému týmu domácí Filipský. Kunovice se ale jen tak nezvdaly a v 88. snížil Zemánek. Když pak z penalty o dvě minuty později vyrovnal na tříbrankovou remízu Faldyna, museli si Drnovičtí rvát vlasy. Šestnáct bodů mají sedmé České Budějovice, které v pátek nadělily tři góly Vítkovicím. Po této porážce skončil u vítkovického týmu trenér Lubomír Vlk. Hlavní hvězdou zápasu byl Karel Poborský, který se vrátil z Finska. Přesnými přihrávkami našel vysokého útočníka Mrkvičku a třetí branku přidal sám. Zajímavostí je i to, že se v brance Jihočechů po vyléčení zranění objevil Miroslav Filipko. Jihočeskému týmu chybí k dostižení současných favoritů druhé ligy 5 bodů. O dva body méně než Dynamo má Viktoria Žižkov, která získala na domácím hřišti pouhý bod za remízu 3:3 s Ústím nad Labem (viz. výše). Deváté je Brno B, které si vyšláplo na v čele usazený Hradec Králové. Stejně jako Viktoria Žižkov mají Brňané 14 bodů. Desátý je Hlučín, jenž bezbrankově remizoval s Kroměříží. Za první poločas si dokázali větší šanci vytvořit právě Hlučínští, ale Hanusovi stačil míč vypíchnout kroměřížský obránce Klabal. Celou dobu zápasu dominovaly obrany nad ofenzívou, a tak branka přes všechny snahy nepadla. Dvanáct bodů mají Pardubice. Na hřiště Východočechů zavítala záloha Olomouce. Domácí dali první branku přesně v půlhodině hry a poté až do konce zápasu ovládly hřiště. V závěru první půle mohli sice Hanáci vyrovnat, ale Janotka se Schulmeistrem neuspěli. V 51. minutě dal Šofra gól, který však neplatil kvůli ofsajdu, ale stejný hráč se dočkal o 16 minut později, kdy se mohl z branky radovat po rohovém kopu. 12.-14. místo obsadily týmy Kroměříže, Drnovic a Vítkovic. Všechny mají 11 bodů. Kroměříž a Drnovice si v jedenáctém kole připsaly bod za remízu (viz. výše) a Vítkovice prohrály s Dynamem. Předposlední je v tabulce záloha Sparty, která má na svém kontě nejvíce obdržených gólů, a to 19. Olomouc B, které patří místo šestnácté, si připsala sedmou prohru a na svém kontě má 6 bodů.

V jedenáctém kole padlo 22 gólů. Hráči obdrželi 32 žlutých karet, z toho nejvíce jich udělil rozhodčí Čuřín v utkání Drnovic s Kunovicemi – sedm. Červenou kartou nebyl potrestán žádný hráč. Nejvíce diváků navštívilo zápas Xaverova se Spartou B, a to 850. Nejméně diváků se účastnilo zápasu Brno B – Hradec Králové, a to 202. Průměrná návštěva tohoto kola byla 558 diváků.

Výsledky zápasů 11. kola:

Drnovice – Kunovice 3:3 (31. a 60. obě z penalty Kroupa, 38. Adamec – 19. a 90. z pen. Faldyna, 88. P. Zemánek)
Vítkovice – Dynamo České Budějovice 0:3 (23. a 69. Mrkvička, 33. Poborský)
Žižkov – Ústí nad Labem 3:3 (32. Grznár, 37. Prášil z pen., 76. Görner – 19. a 40. z pen. Fousek, 67. Stožický)
Pardubice – Olomouc B 2:0 (30. Mlika, 67. Šorfa)
Xaverov – Sparta B 3:0 (20. D. Kalivoda, 84. Bálek, 86. Vašíček)
HFK Olomouc – Kladno 1:0 (48. Kazár)
Kroměříž – Hlučín 0:0
Brno B – Hradec Králové 1:0 (14. Chlup)