Až v páteční dopoledne začne starší dorost novou ligovou sezonu. Utkání se Spartou bylo odloženo, tudíž svěřence Pavola Švantnera prověří až Karviná. Jihočeši v generálce na ligový ročník přehráli divizní Jankov 4:1 a v pátek by na pozitivní výsledek rádi navázali. Duel s Karvinou startuje v 10:30.

Už uplynulý víkend měl starší dorost sehrát první ligové kolo proti Spartě Praha. Nakonec došlo k odložení utkání a dorost tak začne nový ročník v pátek proti Karviné. „Připravovali jsme se už o týden dříve, ale věřím, že nás to nenarušilo. Pevně doufám, že jsme na páteční zápas správně připraveni,“ komentoval situaci ohledně prvního zápasu v sezoně hlavní trenér Pavol Švantner. Měnit by se neměla ani základní jedenáctka, kterou měl trenér připravenou na duel proti Spartě. „V hlavě už mám delší dobu základní sestavu, se kterou bychom měli nastoupit do utkání. Nic se od minulého týdne nezměnilo,“ poodkryl plány na duel s Karvinou.

Představu už má hlavní trenér U19 i o tom, kdo začne v brance. „Bude to jeden z dvojice David Vávra nebo Petr Oliva. Další brankář Martin Janáček je mimo hru kvůli zranění,“ vysvětlil. Nejistý je start ostrostřelce Martin Šplíchala. „Utrpěl zranění v oblasti kotníku. Neodehrál s námi většinu utkání, chtěli jsme ho šetřit. Doufáme, že bude na zápas připraven,“ přeje si.

Odlišnou přípravu od předchozích sezon prožil dorost v letní přestávce. „Měli jsme specifickou přípravu v tom, že jsme trénovali ve velkém počtu. Na tréninky jsme chodili U19 a U18 dohromady,“ vysvětlil Švantner. Na dělení kategorií došlo postupem času. Například při přípravných zápasech se trenérům pomalu ale jistě krystalizovala sestava do soutěžních bojů. „Postupně jsme se snažili hráče rozdělovat do kategorií. Testovali jsme si je v přátelských duelech.“ Jinak byl trenér s přípravou spokojen. „Proběhla podle plánu,“ uzavřel.