Perfektní zápas. Jihočeši zvládli na výbornou duel na hřišti silné Vlašimi a tři body si domů odvezli zcela právem. "Makali jsme jeden za druhého a tři body jsou pro nás odměnou," těší Jindřicha Kadulu, střelce první a zároveň vítězné branky Dynama. Tým trenéra Horejše se díky cenným třem bodům vyhoupl na čtvrtou příčku tabulky FNL.

Uhráli jste cenné tři body na hřišti Vlašimi. A byly to zasloužené body, souhlasíte?
Ano. Předvedli jsme skvělý týmový výkon, Vlašim vlastně neměla skoro žádnou gólovou příležitost. Byl z naší strany super zápas a zaslouženě jsme jej vyhráli.

Pro celý průběh zápasu byl klíčový váš gól z osmé minuty a nebyl to úplně klasický fotbalový moment. Elvis Mashike se asi ukopl, že?

Hlavičkující Jindřich Kadula
Přišel centr od Kuby Peška z levé strany, Elvisovi to spadlo pod nohy a já na něho křičel, že jsem vedle něj, ať mi to dá. Sám nevím, jestli chtěl lobovat gólmana, nebo mi přihrával. Naštěstí jsem stál vedle něj a to už jsem musel dostat do branky. První gól nás hodně nabudil.

Vás nabudil a pro Vlašim byl ledovou sprchou. Středočeši prožili výborný ročník, i v tom novém v součtu s pohárem už třikrát zvítězili a proti Dynamu se jim daří. A najednou to bylo 0:1.
Víme, že naše bilance s Vlašimí v soutěžních zápasech není dobrá. Ale v týdnu jsme se na ně dobře připravili a hráli jsme to, co po nás trenér chtěl. I na Vlašimi bylo vidět, že si nevěděla rady. A po tom prvním gólu tím spíš.

Fungovala vaše defenziva, soupeř moc šancí neměl. Byl to takový ten zápas, že i kdyby se hrály čtyři poločasy, že byste gól nedostali?
Možná jo. Já jsem tomu věřil, že už to uhrajeme. Vlašim měla hodně rohů, ale stopeři i my na osobku jsme to dobře ubránili. Makali jsme jeden za druhého, výsledek je pro nás odměnou.

Týmové pojetí a podobný styl hry je zřejmě tím, čím byste se chtěli prezentovat v celé sezoně a co by mohlo nést úspěch. Je to tak?
Myslím si, že ano. I když každý zápas je jiný a ve druhé lize není slabých soupeřů. Věděli jsme, že Vlašim je technický a běhavý tým. Když budeme hrát pak s někým doma, tak budeme muset nabídnout víc ofenzivy. Ale pokud budeme pracovat jako tým, tak podobné výsledky můžeme dělat doma i venku.

Ideální by bylo přivést body také v příštím kole z Varnsdorfu, kde vás čeká houževnatý soupeř.
Hlavně je důležité, že jsme po úvodní domácí remíze se Žižkovem dokázali venku vyhrát. Teď pojedeme ven s tím, že jsme schopni dát góly a vyhrát. To je důležité. Na Varnsdorf se opět dobře připravíme a věřím, že to zvládneme a budeme bodovat.

Skvěle! Dynamo veze z Vlašimi cennou výhru 2:0 (6.8.2017)

Tři vzájemná utkání neuhrálo Dynamo se středočeskou Vlašimí ani bod. Nyní to svěřenci trenéra Davida Horejše prolomili ve druhém ligovém kole, když na hřišti nepříjemného soupeře zvítězili 2:0. O výhře rozhodli černobílí už v prvním poločase, kdy otevřel skóre Kadula a po půl hodině hry na něho navázal Wermke.