V úterý 3. ledna se ráno poprvé v novém roce sešli fotbalisté Dynama. Trenér David Horejš přivítal i tři nové tváře - dva testované fotbalisty ze slovenské Myjavy a nejlepšího střelce Juniorské ligy Lukáše Matějku. V pátek čekají Jihočechy fyzické testy v Praze, první přípravný duel 16. ledna v německém Regensburgu.

Na Střeleckém ostrově panovala v zasněženém úterním dopoledni příjemná atmosféra. Hráči se sešli poprvé v novém roce a bylo z nich cítit odhodlání. „Těšili jsme se na začátek přípravy, svátky utekly rychle. Doufám, že si kluci odpočinuli a přišli plní elánu. Nejdůležitější je, že všichni dorazili zdravotně v pořádku. Musíme se dobře připravit na soutěž, to je klíčové,“ uvědomuje si mladý trenér černobílých.

První trénink v úterý absolvovali i tři noví hráči. Na zkoušku v Dynamu jsou ze slovenské Myjavy obránce Patrik Banovič a záložník či forvard Šimon Šmehyl. Na půlroční hostování by se pod Černou věží měl upsat plzeňský útočník Lukáš Matějka. „Do každé řady jsme chtěli přivést jednoho hráče, abychom zkvalitnili kádr a zvýšili konkurenci. Zapojili jsme i našeho odchovance z dorostu Mikuláše Jášu, aby znovu přičichl k dospělému fotbalu. Oba testovaní hráči dostanou dostatek prostoru, aby se ukázali,“ ujišťuje Horejš.

Banovič se Šmehylem se před novináři prezentovali sympatickým dojmem. Na to, aby si získali i sympatie hlavního trenéra A-týmu, budou mít týden nebo dva. „Testované kluky ze Slovenska jsme přivedli na doporučení Miroslava Filipka, viděli jsme je na videu. Oba mají něco odehráno ve slovenské lize i ve slovenské mládežnické reprezentaci. Sledovali jsme i Lukáše Matějku, což je nejlepší střelec podzimní části Juniorské ligy,“ hovoří o případných posilách kouč Dynama.

Jihočechy čekají v pátek fyzické testy v Praze, v dalším týdnu pak první přípravný duel v Německu s Regensburgem. Před soustředěním v Třeboni se černobílí utkají ještě s Jihlavou a třetiligovým Vltavínem, protože přípravný duel s pražskou Duklou padl. Před startem jarní části FNL se Dynamo ještě utká se Žižkovem, Teplicemi, Chrudimí a v generálce s Vlašimí. Aktuálně čítá první tým dvaadvacet jmen, očekává se však tradiční pohyb hráčů.

Přehled hráčů na začátku zimní přípravy:
Brankáři: Kamil Hajdušek, Zdeněk Křížek, Jindřich Staněk.
Obránci: Patrik Banovič (test Myjava), Jiří Funda, Mikuláš Jáša, Jiří Kladrubský, Michal Klesa, Pavel Novák, Ondřej Šourek, Filip Vaněk.
Záložníci: Petr Benát, Patrik Čavoš, Adrian Čermák, Jan Hála, Jindřich Kadula, Jakub Pešek, Šimon Šmehyl (test Myjava), Roman Wermke.
Útočníci: Lukáš Matějka (test Plzeň), Richard Kalod, Ivo Táborský.

Plán zimní přípravy A-týmu Dynama:
6. ledna: Fyzické testy na FTVS v Praze
16. ledna: SSC Jahn Regensburg - SK Dynamo ČB (Regensburg, 15:30)
22. ledna: SK Dynamo ČB - Loko Vltavín (Složiště, 11:30)
28. ledna: FC Vysočina Jihlava - SK Dynamo ČB (Jihlava, 11:00)
30. ledna - 3. února: Soustředění Třeboň
4. února: SK Dynamo ČB - FC Viktoria Žižkov (Složiště, 11:00/13:00)
11. února: FK Teplice - SK Dynamo ČB (Teplice, 14:30)
18. února: SK Dynamo ČB - MFK Chrudim (Složiště, 13:00)
25. února: SK Dynamo ČB - FC S&B Vlašim (Složiště 14:00 nebo Střel. ostrov 18:00)

Hráčem podzimu byl podle fanoušků Richard Kalod (2.1.2017)

Fanoušci Dynama České Budějovice jako již tradičně vybírali nejlepšího hráče podzimní části sezony. Nejvíce je v první polovině sezony zaujal útočník Richard Kalod, který v hlasování vyhrál těsně před druhým brankářem Zdeňkem Křížkem. Třetí příčku obsadil kapitán Petr Benát.