Budějovičtí dorostenci byli v sobotním utkání mírně favorizováni, Zlín jim ale jejich roli favorita na plné čáře vyvrátil. V prvním poločase se dostal do vedení 1:0 a během druhého přidal další dva góly do budějovické brány.

České Budějovice se papírově jevily jako silnější celek, předvedenou hrou to ale nepotvrdily. Zlín obsazuje 19. příčku, Budějovice jsou 7.

Hra domácího celku byla od začátku utkání ospalá. Z počátku Budějovice tempo hostujícího Zlínu zvládaly, později se ale poddaly jejich tempu a vývoj utkání byl tak čistě v rukou zlínských. Už v prvních minutách si Zlín vytvořil pár šancí, které ale neproměnil. Ve 20. minutě si domácí obrana nepohlídala soupeře ve vlastním vápně a skončilo to střelou do sítě Dynama. Ve 40. minutě se Dynamo dostalo snad do první nadějné situace, ale konečná střela mířila přímo do náruče brankáře. Vzápětí hlavičkoval ve vápně ještě Chylík, ale jeho balón směřoval nad. Stav zápasu o poločase byl pro domácí celek ještě schůdný, prohrávali 0:1.

Druhý poločas nepřinesl v předváděné hře obou celků žádnou viditelnou změnu. Domácí hráli stále o něco pomaleji, bojácně a vzájemné přihrávky byly nepřesné. Zlínští dorostenci prokazovali mnohem větší bojovnost a rozehrávali hned několik rohových kopů, žádný z nich ale budějovickou bránu výrazněji neohrozil. Dynamo bylo tlakem soupeře odkázané na defenzivní hru, ale i ta nakonec zklamala. V 70. minutě se podařilo Zlínu zvýšit na 0:2. Než se stačily Budějovice vzpamatovat, střelec obou předchozích gólů se ocitl s míčem úplně sám před Rotbauerovo brankou a vstřelil domácím třetí gól. Zlín tak svým odhodláním a komplexním fotbalovým výkonem porazil Budějovice s přehledem 3:O.

Na zápas proti Zlínu převzal kapitánskou pásku Lukáš Havel a s průběhem zápasu rozhodně spokojený nebyl:"Byl to pro nás těžký zápas a mladšími kluky, kteří ochutnali, jak to vypadá ve starším dorostu. Podle mě, sami pocítili, že to je fotbal úplně o něčem jiném. Nicméně to byl špatný výkon celého týmu. Chyběl nám pohyb a důraz a bez těch to nejde. Chybovali jsme všichni. I já."

Příští utkání na budějovické dorostence čeká v Praze, kde se utkají s Meteorem.

Petr Skála (trenér Dynama): "Šanci dostali mladší hráči, aby se v téhle lize chytli a zahráli si a výsledkem je takováhle prohra. Musí si uvědomit, že fotbal je úplně o něčem jiném, než co dnes předváděli. Soupeři jsme k výhře pomohli špatnými výkony a individuálními chybami. Smekám před Lukáš Havlem, byl to náš nejlepší hráč, ale je mi ho líto, protože sám to utáhnout nemůže."