P l z e ň - V 21. kole se Dynamo představilo na hřišti lídra z Plzně. Třináct let Budějovice v Plzni neprohrály, ale tentokrát podlehly. Domácí se dostali už do přestávky do vedení díky Ďurišovi. Velká radost pro Dynama přišla dvanáct minut po přestávce, když roh Petra Benáta přetavil v gól Milan Nitrianský. Domácí ale předvedli, že tabulku nevedou náhodou a dali druhý gól, střelcem branky byl Marek Bakoš. I přes několik zajímavých šancí se skóre nezměnilo a tři body zůstaly v Plzni.

Ještě před utkáním proběhla podobně jako v mezinárodních zápasech UEFA minuta ticha za oběti neštěstí v Japonsku. Zápas začal výkopem pro Plzeň, a také jako první si vytvořili šanci, když Bakoš přestřelil. Poté se ještě marně pokoušel překonat Kučeru Rezek. První akci na ohrožení branky Plzně předvedl v 8. minutě Fernando Hudson, ale míč se dostal jen k domácímu hráči, který odpálil balón na roh. Rohový kop přinesl před Pavlíkem nebezpečí, ale Laštovka odražený míč mezi tři tyče neumístil. Ve 22. minutě opět přišlo ohrožení branky. Vulin po průniku do šestnáctky vybojoval roh, ale po jeho rozehrávce se nic zvláštního před Pavlíkem neudálo. Velkou šanci si ale na druhé straně vytvořil Rezek a poté se zapojil i Bakoš, ale závar před Kučerou vyřešil odkopem kapitán Roman Lengyel.

Do 30. Minuty ještě přišli dvě zajímavé akce, po jedné na každé straně. Nejprve střílel domácí Ďuriš, ale Kučera připravený. Následně se prezentoval střelou zpoza vápna Ondrášek. Na další šanci jsme si ve Štruncových sadech museli počkat až do 39. minuty, po rohovém kopu se domácí Viktoria dostala ke slibnému zakončení, ale Kučera míč ještě vyškrábnul. Následovala situace, po které se domácí dožadovali pokutového kopu, ale sudí Jech posoudil ruku Žižky jako nastřelenou. V první půli gól nakonec padnul a to do sítě branky strážené Pavlem Kučerou, Michal Ďuriš střelou na zadní tyč otevřel skóre. V první z dvou nastavených ještě měl šanci domácí Jiráček, ale po zpracování o míč přišel.

Do první akce ve druhé půli se dostali opět domácí Viktoriani, Rezek však ránou do středu branky Kučeru nezaskočil. V 53. minutě pak zahrozil hlavou Jiráček, jeho rána do spojnice, kterou opět Kučera zneškodnil. Dynamo vybojovalo v šestapadesáté minutě roh, první se Benátovi nepovedl, ale ten druhý už ano a Milan Nitrianský po zmatku ve vápně srovnal na 1:1! Oba trenéři po vyrovnání sáhli do sestav, ale ani jeden ze střídajících si po příchodu na hřiště žádnou šanci nevytvořil. V 67. minutě těsně před vápnem fauloval Grigorij Čirkin a následovala standardní situace. Míč si při absenci domácího špílmachra Horvátha postavil Marek Bakoš a nádhernou střelou do pravého rohu zvýšil na 2:1 pro Plzeň.

Domácí i nadále pokračovali v útočení, ale Kolář do vápna neprošel. Trenér Šilhavý provedl druhou změnu v sestavě a Stráský se mu mohl po příchodu hned odměnit za nabídnutou šanci, jeho hlavičkový pokus, ovšem minul levou tyč. 78. minuta a další šance Dynama, opět pokus hlavou, tentokráte ovšem změna střelce, byl jím Lovre Vulin. Dynamo se v zápase dostávalo ke spoustě rohových kopů, ale po žádném vyrovnání nepřišlo. V 89. minutě byl na hřiště poslán slovenský defenzivní záložník Rastislav Bakala, který tak přidal další minuty v dresu Dynama. Už v nastavení si žlutou kartu vykoledoval Mazlík, který atakoval domácího brankáře Pavlíka.

Střely na bránu

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel
Laštovka Josef (89)       1       1 1 72.
Bakala Rastislav (89)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Hráči si zaslouží pochvalu za to, že se ve druhé půli nevzdali a bojovali až do závěru. Plzeň se musela strachovat o výhru, ale na umělecký dojem se nehraje. I když jsme dokázali vyrovnat na 1:1, bohužel jsme je nedotáhli do konce. Za stavu 1:1 i 2:1 jsme se dostali do několika zajímavých brejků, jenže se do nich zapojilo málo hráčů. Ale i tak to byl napínavý fotbal. Tento výkon by mohl být povzbuzením do dalších zápasů."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Pomohla nám branka, kterou vstřelil Ďuriš do konce poločasu, na druhou stranu Budějovice poté stejně vyrovnaly. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Naštěstí se Bakoš skvěle trefil z přímého kopu a utkání rozhodl. Přiznávám, že v kvalitě dopředu nám dnes Pavel Horváth chyběl, protože naše rozehrávka ve středu hřiště byla strašně pomalá. Chyběly nám právě Horváthovy nahrávky za obranu. Hráli jsme takový postupný útok, který Českým Budějovicím seděl."