Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali navázat na vysokou domácí výhru nad Příbramí a v rámci 13. kola Gambrinus ligy vysoko prohráli v Liberce 4:0, když se o branky domácích postarali Breznaník, Gebre Salassie, Nezmar a Štajner.

Jihočeši nastoupili do zápasu bez útočníka Zdeňka Ondráška, kterého na hrotu útoku nahradil Tomáš Stráský. Šanci zahrát si od úvodních minut dostal také na pravém kraji zálohy Brazilec Fernando Hudson. Hned od úvodních vteřin bylo jasné, kdo je na stadionu U Nisy doma. Bezprostředně po rozehrávce poslal centr do vápna Dynama Breznaník a brankář Křížek mohl být rád, že Šural nezamířil přesně. Budějovický gólman musel poprvé zasahovat v 11. minutě, střelu Breznaníka doprostřed brány v pohodě ale lapil.

Do stejných míst zamířil i ve 21. minutě Vácha, opět byl ale Křížek na místě. Jihočeši se poprvé osmělili ve 24. minutě, Klesova rána sice mířila přesně k tyči, svou razancí ale Bičíkovi starosti nenadělala. Za necelou minutu později došlo k první změně skóre a radovat se mohli domácí. Hráči Dynama měli sice na vlastní polovině míč pod kontrolou, po sérii nepřesností se ale míč dostal k výborně hrajícímu Michalu Breznaníkovi, ten ve vápně přetlačil Sandra a křížnou střelou s pomocí tyče rozvlnil síť za Křížkovými zády.

Ani v dalším průběhu hry se fotbalistům z jihu Čech nedařilo a domácí hráči jasně dominovali. Před odchodem do kabin domácí stihli zaznamenat ještě další dvě branky. Nejprve ve 38. minutě Breznaník předvedl rychlý sprint, odcentroval na Štajnera, který hlavou přiťukl na volného Thea Gebre Salassieho, a ten už jen uklidil míč za Křížka. Za necelé čtyři minuty to bylo již 3:0 a opět u toho byl Breznaník, který přesným pasem z levé strany našel naběhnutého Jana Nezmara, který hlavou bez větších problémů překonal Křížka potřetí. V samém závěru poločasu pak ve vápně Liberce upadl Otepka, penalta se ale nepískala a do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nenastoupil na straně Dynama Sandro a příležitost od trenéra Cipra dostal Luboš Pecka. Obraz hry se ale příliš nezměnil, domácí byli stále aktivnější, i když se ani oni již nikam příliš nehnali. V 51. minutě po pravé straně prchl Rabušic, jeho střelu z úhlu vytěsnil Křížek mimo. Další velkou šanci ke skórování měl v 62. minutě Breznaník, ten ale z výborné pozice trefil nohy budějovického brankáře. Čtvrtého gólu se domácí dočkali v 66. minutě, když Rabušic vyslal kolmou přihrávkou do samostatného úniku Jiřího Štajnera, ten elegantně obešel vyběhnuvšího Křížka a do prázdné brány zvýšil na rozdíl čtyř branek.

Hned o dvě minuty později měl pátý gól na kopačce z voleje střílející Breznaník, brankář Křížek ale předvedl výborný zákrok. Jihočeši se před Bičíkovu bránu prakticky nedostávali a domácí fotbalisté tak v pohodě kráčeli k vysokému vítězství. Alespoň zkorigovat stav mohl v 78. minutě z hranice vápna střílející Stráský, na brankáře Bičíka si svojí přízemní střelou ale nepřišel. V samém závěru mohl na konečných 5:0 upravit nejlepší hráč na hřišti Breznaník, jeho střelu z levé strany ale reflexivně nohou vyrazil Křížek.

Pecka Luboš (46.)
Petráň Michal (56.)               1 1 63.
Němec František (79.)                 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Je to jednoduché hodnotit, Liberec zaslouženě vyhrál, bylo vidět, že jsou v pohodě, že se jim daří a že mají formu. Mrzí mě, že jsme hráli dvacet minut dobře, pak jsme dostali první gól a v podstatě jsme se sesypali a do přestávky dostali ještě další dva. V momentální chvíli je ale Liberec jinde a my se s ním měřit nemůžeme, máme jiné starosti."

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Z mé strany to byl zvláštní pocit, v minulém týdnu jsem oslavil padesátku, přijel klub kde, jsem taky něco prožil během posledních tří let. Chtěli jsme ale samozřejmě zvítězit. První poločas nicméně nevypadal, že bychom po něm měli vést 3:0, ale to co nám chybělo v zápasech s Ostravou nebo Duklou, tak to se dneska povedlo a po půli jsme vedli o tři góly. Pak už jsme byli v pohodě a mohli dát ještě více gólů. Věřím, že v těch výkonech budeme pokračovat. Hráči mi lepší dárek k narozeninám dát nemohli."