V sedmém přípravném zápase před nadcházející druholigovou sezonou zvítězili fotbalisté Dynama České Budějovice nad Pardubicemi vysoko 3:0. Konečný výsledek se ale nerodil vůbec lehce. Především v první dvacetiminutovce byli hosté výrazně aktivnější a svého soupeře přehrávali. I pod tlakem se Jihočeši ale prosadili a ve 13. minutě to bylo 1:0, když se trefil Smíšek. Do konce poločasu se trefil ještě Táborský a těsně před koncem první částí hry zapakoval úspěch Smíšek. Upoutal na sebe i Jaromír Plocek, který na všechny tři branky přihrával...
Úvodní minuty patřily jednoznačně hostujícímu týmu, který si vypracoval hned několik velmi nebezpečných příležitostí. V 6. minutě se k nebezpečnému zakončení dostal Chocholouš, jeho pokus ale směřoval doprostřed branky. O dvě minuty později po narážečce s Chocholoušem zakončoval se sedmičkou hrající David Vyskočil (v zápisu o utkání byl pod tímto číslem úplně jiný hráč), jeho přízemní pokus ale připraveného Belice nepřekvapil. V té samé minutě to zkoušel záložník Černohubý, jeho pokus skončil dva metry mimo branku Belice. V deváté minutě po pohledné spolupráci s Vyskočil zakončoval nebezpečně Kociáň, ale ani tentokrát na jihočeského brankáře nevyzrál. V desáté minutě nápor Pardubic gradoval, svěřenci trenéra Pulpita do té doby na branku Belice celkem šest střel a Jihočeši byli očividně zaskočeni. Ve 13. minutě ale přišlo vysvobození - po rychlé akci na levé straně přenesl křížně míč na druhou stranu hřiště Gruber, balon skvěle zpracoval Plocek a následně poslal do vápna perfektní centr, na který si taktéž skvěle naskočil Martin Smíšek a hlavičkovým pokusem do protipohybu brankáře otevřel skóre zápasu - 1:0. Takovýto vývoj zápasu hosty očividně zaskočil a rázem byla hra na hřišti daleko vyrovnanější. Další příležitost Pardubic přišla až ve 23. minutě, kdy po velmi pohledné akci Kociáně s Vyskočilem střílel z penaltového puntíku nikým neatakovaný Vajer, brankář Dynama ale reflexivně zachránil. Hra byla postupem času stále vyrovnanější a Jihočeši začínali mít pomalu navrch. Ve 30. minutě hřiště opustil kulhající Jan Gruber a nahradil ho Ivo Táborský. Ve 33. minutě se ve vápně Pardubic nejlépe zorientoval Belej, centrovaný míč chtěl poslat do ohně, avšak v cestě mu stál jeden z obránců, který míč zasáhl rukou. Toho si všiml hlavní rozhodčí a odpískal pokutový kop. K němu se postavil právě Michal Belej, jenže tvrdou střelou doprostřed branky gólmana Bertelmana nepřekonal. Jihočechům to ale vítr z plachet nevzalo a tlačili se stále do útoku. Ve 37. minutě zvyšoval na 2:0 Ivo Táborský, když se štěstím do prázdné branky usměrnil skvostný centr Plocka. Po čtyřiceti minutách hry byl blízko k třetí brance Pončák, který zakončoval z hranice velkého vápna pěknou akci Beleje s Plockem, jeho tvrdá střela ale směřovala doprostřed branky, kde stál hostující golman. O pár okamžiků později z velké dálky mířil obránce Kopřiva, jeho střela ale skončila půl metru nad břevnem Belicovy branky. Ve 43. minutě se Jihočeši dočkali třetí branky. K vidění byla zcela totožná akce jako při prvním gólu, jedinou změnou bylo, že akci zakládal místo Grubera Vozábal. Šťastným střelcem byl opět Martin Smíšek.

Druhý poločas tolik zajímavých fotbalových akcí nepřinesl. V 55. minutě dal o sobě poprvé vědět střídající Kladrubský, který se opřel do odraženého míče - se střelou mířící doprostřed branky si hostující brankář poradil. V následujících okamžicích hrál prim kapitán Martin Vozábal, který pro své spoluhráče vytvářel jednu šanci za druhou. V 61. minutě ideálně přihrál volnému Táborskému, který se ale utopil v kličkách a vůbec nevystřelil. Třináct minut před koncem oko fanouška zaplesalo - očividně vyčerpaný Vozábal se pustil do nerovného třicetimetrového sprintérského souboje s obráncem hostů. S nasazením všech sil kapitán Dynama míč dostihl, obelstil svého soupeře a mohl tak ve velké rychlosti postupovat po pravé straně. Spolu s ním běželi další čtyři spoluhráči a v cestě jim stál jediný obránce hostů! Vozábal si k přihrávce vybral Luboše Myšáka, který ale míč tak dlouho zpracovával, až mu ho vracející se protihráči odebrali. V závěrečné desetiminutovce Dynamo předvádělo akce ala exhibice. Štěstí stále nestálo na straně Myšáka, který se fantastickým způsobem položil do Kladrubským čechraného centru - jedinou kaňkou celé akce byl bravurní zákrok hostujícího brankáře. Následně se Myšák dostal do další příležitosti, ani tentokrát ale neuspěl. Dvě minuty před koncem přihrál Kladrubský Vozábalovi, který tvrdou střelou k tyči protáhl brankáře Bertolmana. V poslední minutě si zachytal i brankář Křížek, který musel vyrážet nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti...