Fotbalisté českobudějovického Dynama budou i příští rok hrát českou nejvyšší soutěž. Definitivní jistotu záchrany si zajistili na hřišti Příbrami, kde zvítězili 2:1. Svoji první branku v Gambrinus lize vstřelil ke konci první půle František Němec, tu druhou přidal Jakub Řezníček, jehož centr si do branky srazil obránce Krejčí. Za domácí v závěru pouze snižoval Šlapák.

Místo vykartovaného Otepky nakonec nastoupil František Němec, jenž se postavil na levý kraj zálohy. Hned po pár vteřinách se do dobré možnosti dostal nekrytý Javorek, ale míč z hranice vápna netrefil ideálně. Za domácí to zkoušel Šlápak, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Brankář Jihočechů Michal Daněk zlikvidoval i jedovatý pokus Krause ze střední vzdálenosti.

Po dvaceti minutách se Středočeši dostali do obrovské příležitosti. Od postranní čáry centroval Divíšek přesně na hlavu Zdeňka Koukala a jeho přesnou hlavičku musel na roh vytáhnout skvělým zákrokem Michal Daněk. V další příležitosti přestřelil z malého vápna tísněný Šlapák.

Dynamo skórovalo z čista jasna ve 41. minutě. Sandro se pěkně uvolnil u brankové čáry, poslal míč před branku, kde z malého vápna poprvé v nejvyšší soutěži skóroval František Němec a poslal Jihočechy do vedení 1:0, které vydrželo až do poločasového hvizdu.

Svěřencům Františka Cipra se skvěle vyvedl vstup do druhého poločasu. Jakub Řezníček vyslal k brance centr, který si za záda vlastního brankáře srazil obránce Krejčí. Domácí dvě branky očividně zaskočily a jejich hra postrádala potřebnou nápaditost a rychlost. Naopak Jihočeši v poklidu drželi míč a nepouštěli soupeře do výraznějších příležitostí.

Snížit mohl po hodině hry Koukal, ale jeho hlavička postrádala přesnost. Příbram se neprosadila ani po závaru před brankou nebo střele Krause z 25 metrů, která skončila několik decimetrů vedle levé Daňkovy tyče. Středočeši však nesložili zbraně. V 83. minutě se střelou z první prosadil nekrytý Šlápak.

Na víc už se však Příbram nezmohla a Jihočeši zde zvítězili 2:1. Tato výhra znamená pro Dynamo jistotu záchrany v nejvyšší soutěži.

Riegel Jan (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Pro nás je to velké vítězství, protože jsme se tím definitivně zachránili. Sestupující týmy nás už nemohou doběhnout. Máme za sebou takové to období, kdy v každém zápase musíme bezpodmínečně vyhrát a zároveň musíme neustále sledovat, jak hráli soupeři. Na domácích bylo samozřejmě dnes vidět, že jsou v pohodě. Hráli sebevědomě a především v prvním poločase byli plní pohybu a docela lehce si umí chodit do těch předfinálních a finálních pozic. Ve druhém poločase jsme naší zkušeností dokázali hru uklidnit a do šancí jsme soupeře již nepouštěli. Domácí sice vstřelili kontaktní gól, ale my jsme si výsledek už pohlídali a vyhráli 2:1."

David Vavruška (trenér Příbrami) "Kluky jsem připravoval na to, že to bude zápas o prvním gólu. Byl jsem přesvědčený o tom, že kdo dá dneska první gól, ten vyhraje. Budějovice jsou velice zkušené mužstvo, mají ve svém kádru hodně hráčů, kteří toho mají mnoho za sebou. V dnešním zápase jsme udělali úplně všechno špatně. Tam, kde měl přijít tandem, tam přišel centr do vápna a naopak. V první půli jsme byli sice možná lepší, ale mě se právě ta první půle vůbec nelíbila. Chtěli jsme hrát v určitém tempu, ale to jsme zdaleka nehráli. Útočníci počítali kroky, chybělo tomu nasazení. Z mého pohledu to byla prošustrovaná první půle. Po druhém gólu na začátku druhého poločasu to z naší strany byla již křeč. Více než polovina sestavy jsou mladí kluci, kteří začali zmatkovat a situace řešili často úplně nejhorším možným způsobem."