Fotbalisté Dynama České Budějovice svůj poslední přípravný zápas před začátkem jarní části sezony smolně prohráli. Na hřišti úřadujícího mistra z Liberce dostali svěřenci Františka Cipra rozdílový gól až v 90. minutě a do statistik přípravných zápasů si připsali prohru 1:2. Jedinou branku Jihočechů vstřelil v 62. minutě Jan Holenda, který na jih Čech přišel právě ze Slovanu Liberec.
Pondělní duel mezi Slovanem Liberec a Dynamem České Budějovice, který byl pro oba celky zároveň generálkou na nadcházející jarní část, vyšel lépe domácímu Slovanu, který díky brance Šinglára z 90. minuty zvítězil 2:1.

Úvod zápasu se nesl v útočném snažení domácího celku. Úřadující ligový mistr měl na začátku utkání míč častěji na kopačkách, přesto si první šanci vytvořil až v 15. minutě, kdy se po faulu na Blažka opřel do míče Papoušek, jehož střelu konečky prstů vyrazil brankář Křížek. Za dalších pět minut zakombinoval Papoušek s Nezmarem a nabíhající Blažek napálil břevno Křížkovy brány.Jihočeši poté sice přidali na obrátkách, jenže gólu se dočkali domácí - ve 42. minutě se totiž po pěkné individuální akci uvolnil Šinglár, lehkým pasem našel Nezmara, který míč pouze tečoval na kopačky Jiřího Kladrubského, jenž si nepovedeným odkopem poslal míč do vlastní sítě.

Za stavu 1:0 nastoupili do druhého poločasu opět o něco aktivněji hosté, jenže šance přicházely opět výhradně ze strany Liberce. Zbyněk Pospěch si v 59. minutě narazil míč se Šinglárem, avšak jeho následná střela se mezi tři tyče nevešla. Neuběhla však ani minuta a bylo to 1:1. Bývalý liberecký útočník Jan Holenda si zpracoval Poborského centr z pravé strany a nekompromisní střelou k tyči vyrovnal. Za dalších pět minut předvedli další pohlednou útočnou akci opět domácí, spolupráce Hodúra s Nezmarem však změnu skóre nepřinesla. S blížícím se koncem zápasu se začala vytrácet fotbalovost a zdálo se, že se oba celky rozejdou nerozhodným výsledkem. Jenže v poslední minutě hry se balón dostal k agilnímu Peteru Šinglárovi, jehož nechytatelná střela vrátila vedení na kopačky domácího celku. V posledních vteřinách hry se Jihočeši na nic již nezmohli a utkání tak skončilo výsledkem 2:1 pro domácí.

Vítězslav Lavička (trenér Liberce): "Naše základní sestava se z větší části blížila představám o tom, jak nastoupíme za týden proti Slavii. Jsem potěšen, že utkání navštívilo poměrně dost diváků. Na to, že se dnes v Liberci hraje hokejové play off, byla návštěva opravdu solidní,"

František Cipro (trenér Dynama): "Bylo to dáno i tím, že v druhé půli nastoupila relativně silnější sestava. Tedy i s Černým a Volešákem, kteří kvůli kartám nemůžou hrát v našem prvním jarním ligovém zápase v Brně. I když šlo jen o přípravu, leccos mi ten zápas dal, zejména co se týče vystoupení některých hráčů v prvním poločase."