Utkání bylo od začátku živé a oboustranně aktivní. Svou převahu v prvním poločase potvrdilo Dynamo vstřelením branky ve 40. minutě. Druhý poločas už ale patřil spíše Jablonci, který budějovické dorostence potrestal tři minuty před koncem, kdy stav zápasu srovnal na 1:1.

Prvním jarním soupeřem byl pro budějovické dorostence FK BAUMIT Jablonec, který po podzimu skončil se stejným počtem bodů jen o jedno místo v tabulce pod Dynamem. Po pečlivé zimní přípravě obou týmů, bylo jasné, že zápas bude vyrovnaný.

Do zápasu naskočili hráči obou týmů s obrovskou chutí do hry a již od samého začátku si celky vytvářely slibné gólové situace. Dorostenci Dynama předváděli velice aktivní a pečlivou hru se zdařilými kombinacemi. Úspěšně zakončit jednu z připravených akcí se povedlo až ve 40. minutě domácímu Petru Paseckému. Ten po přesném centru Bálka zajistil pro Dynamo vedení 1:0.

V druhém poločase byla patrná velká verva Jablonce, který se pouštěl na polovinu domácích a měl velkou snahu vstřelit srovnávací gól. Dynamo jejich nátlaku v prvních minutách vzdorovalo a bojovalo, časem se ale podvolilo hře hostů a domácí brána se ocitla v opakovaném ohrožení. Jablonec se stal aktivnějším celkem s lepšími přihrávkami a bylo jen otázkou času, kdy útlum Budějovic potrestá.Srovnávací gól přišel v 87. minutě zásluhou Filipa Vencbauera. Ten dostal přihrávku do vápna a míč tak pohodlně uklidil do sítě. I přestože se budějovičtí dorostenci stále snažili vstřelit gól, vybojovaný rohový kop jim už nevyšel. Utkání mezi Dynamem a Jabloncem tak skončilo vyrovnaně- 1:1.

I přes konečný výsledek, hráči předváděli kvalitní výkony především během prvního poločasu, spokojeni ale také nebyli." Spokojený nejsem. Zápas měl dva různé poločasy. V tom prvním jsme byli jasně lepší, ale nedokázali jsme proměnit šance, které jsme měli. Druhý poločas už nás soupeř přehrával, podřídili jsme se jejich hře, což nebylo dobré a posledních dvacet minut jsme se jen bránili. Nepodrželi jsme vepředu balón a dostali jsme úplně zbytečný gól. " Říká Michal Řezáč.

Další utkání odehrají starší dorostenci příští sobotu 28.2. na hřišti Karviné.

David Horejš (trenér Dynama):" Bylo to první kolo, takže to je něco jiného než přáteláky. První půle byla z naší strany dobrá, vytvářeli jsme si v ní šance, vstřelili jsme gól a vedli jsme 1:0. Druhou půli nás ale soupeř zatlačil, vůbec jsme neměli hru pod kontrolou a chyběl nám pohyb. Myslím si, že soupeř zaslouženě vyrovnal a remíza je spravedlivá."