Po neúspěchu na hřišti prvního týmu tabulky - Ústí nad Labem - zamířila budějovická rezerva pro změnu na hřiště posledního týmu - Sparty Krč. V podmračeném dopoledni byl v neustálem šumu z hlavní komunikace za hřištěm k vidění svižný fotbal plný zajímavých šancí. Dynamo nejprve dotahovalo na 1:1, ve druhé půli získalo vedení, avšak o ně záhy přišlo díky možná zbytečným faulům, které znamenaly penaltu a přímý volný kop od velkého vápna.
Jihočeši si na hřišti posledního týmu tabulky vytvořili tlak. Již ve 2. minutě se v šanci ocitl Matoušek, ale přestřelil branku. Ve 4. minutě se k brance zase probíjel Martin Smíšek. Když ani třetí šance Dynama po faulu na Smíška ke gólu nevedla, hrálo se delší dobu ve středu hřiště. V 10. minutě se Krč začala srdnatě probíjet k Semanově brance, ale přes zhuštěnou obranu a zálohu hostů se Krejcarovi nepodařilo ani nadvakrát míč propasovat skrz pokutové území. Vzápětí Moravec poslal centr přímo Semanovi do náruče a půl minuty nato hasil další únik domácích Svoboda společně se svým gólmanem.

Toto varování však černobílé nijak zvlášť nevyburcovalo, a proto přišel trest. Velké zaváhání Martínka vyneslo první gól Krče, když Vaněk prošel otevřenou obranou a bez problémů vsítil - 1:0. Budějovice se ihned snažily o nápravu reputace a vybojovaly si první roh, který byl však odvrácen. V 17. minutě ovšem unikl po levé straně rychlý Plocek, krásně nacentroval do pokutového území, kam dobíhal Smíšek, míč mu tak akorát dosedl na hlavu a v pádu vyrovnal na 1:1. Hosté zvýšili aktivitu, ale stejně tak i Sparta Krč. Nejvíce dotíral na defenzivní řadu Moravec, ale zadáci mu moc příležitosti ke změně skóre neposkytli. Ve 23. se k míči dostal Matoušek, leč s dotírajícími beky v zádech nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a bylo po akci. Ve 25. minutě měl velkou šanci na zvýšení znovu Smíšek, který si zakombinoval (možná až zbytečně) se Svobodou, povedlo se jim vylákat Mašína z jeho svatyně, ale šanci na střelu do prázdné branky oba dva černobílí hráči nepochopitelně propásli. Na druhé straně utekl s míčem Vaněk a jeho centr hasil Pivoňka. Hra se přelévala nahorů, dolů. Také Hruška se snažil propálit budějovickou obranu, ale marně. Zajímavé kombinace zkoušelo trio Knietel, Smíšek a Svoboda, ale sparťané je moc blízko k vápnu nepouštěli.

Po zhruba třetím důraznějším faulu Pivoňky, se již diváci rozkřikli na rozhodčího, ale první žlutou dostal až domácí Štach po faulu na Svobodu. Ve 36. minutě spolupráce Dvořáka s Matouškem vynesla jedovatou střelu těsně nad břevno. Vzápětí pálil po svém úniku Svoboda asi dva metry vedle levé tyče. Domácí získali po faulu na Plachého standardku, kterou jim hosté odvrátili a zpětná střela Moravce šla velmi vysoko nad břevno. Ve 39. Aleš Matoušek, kterého již stíhali zadáci, pálil křižně mimo branku. V další minutě si Viskup narazil skrz obranu Jihočechů s Vaňkem, ale zadní řada se stihla zatáhnout a zvýšení skóre se opět nekonalo. V závěru půle si oba týmy vytvořily po dvou šancích, ale nebylo z nich nic. Úplný závěr patřil spíš hostům.

Hned v úvodu druhé půle prošel Vaněk beztrestně defenzívní řadou a jeho střelu kryl až Seman. Přibývalo osobních soubojů a faulů a hráči často otřeseni zaléhali na pažit. V 53. minutě po spolupráci Moravce s Vaňkem měla Krč dvě pěkné akce: jedna skončila střelou Vaňka těsně vedle pravé tyče a hned na to Moravec pálil těsně nad břevno. Vypadalo to, že Jihočeši tak trochu nevědí co by, ale Smíšek se hbitě pustil do úniku, tentokrát se rozhodl nepřihrávat a poslal míč takřka bez přípravy na bránu. Balon zamířil do břevna, skočil přímo k přibíhajícímu Svobodovi a ten jej poslal svižně za záda Mašína - 1:2. Jenže vzápětí zase rozveselené Budějovice zapomněly bránit, Semanovi nezbylo nic jiného než skočit po unikajícím domácím hráči a rozhodčí nemilosrdně ukázal na penaltu. Plachý ji proměnil a bylo zase vyrovnáno. Srovnání skóre hosty zjevně otrávilo a humor je přešel. V 64. vyprášil Semanovi rukavice aktivní Vaněk a akci Vobořila s Moravcem hasila obrana. Krči se podařilo si vytvořit tlak. V 70. minutě vyrobil Pivoňka domácím svým faulem standardku dva metry od velkého vápna, Viskup namířil přesně přes zeď a Seman jen vyvalil oči. Diváci se škodolibě rozesmáli a českobudějovičtí fanoušci zaplakali. 3:2

Dynamo se zase snažilo rychle srovnat, ale Matoušek poslal míč mimo branku. Po sérii nepřesností a nedotažených akcí hostů podnikl další nálet Vaněk a jeho střelu vykopával nohou Seman. V 76. minutě nebyl pískán u velkého vápna faul na Ivana Dvořáka, který se jistě pískat dal. Vzápětí poslal jedovatou střelu na branku Mašína Svoboda. Od vyděšeného gólmana se míč odrazil na roh, který byl rozehrán na zadní tyč, kde čekal Roman Pivoňka, jehož hlavička šla těsně k tyči. V 80. minutě Dvořákův pokus proskočil v pokutovém území jen k brankáři. Poslední desetiminutovka byla dosti chaotická, míč lítal do všech stran, kombinace se nedařily a domácí bránili jako o život. V 87. minutě se Krejcar vypravil zase jednou na návštěvu k Semanovi. Jihočeský gólman doslova očima vytlačil jeho střelu těsně vedle pravé tyče. Černobílý tým měl ještě poslední šanci v nastaveném čase ze standardní situace, ale Čáp poslal příliš dlouhý centr až za branku. I když se hrálo celou dobu více na polovině Sparty Krč, zůstaly nakonec tři body domácím.