Dynamo, které je o patnáct příček v tabulce nad Meteorem bylo v utkání automaticky favorizováno. Průběh zápasu byl ale poměrně nečekaný, protože ještě na konci prvního poločasu Budějovice na hřišti Meteoru prohrávaly 2:0. Janochovo proměněná penalta je ale povzbudila a po ní přidaly do brány Meteoru další tři góly. Jejich střelci jsou Jan Chylík a Jan Hála.

Domácímu Meteoru stále patří poslední místo tabulky a budějovické Dynamo je mu vzdáleno na patnáct příček. Při jejich vzájemné odvetě během podzimní části sezóny Meteor neměl ani sebemenší šanci, Budějovice ho totiž rozstřílely legendárními 9 góly. A je to také jejich nejvyšší výhra sezóny. Teď jelo Dynamo bojovat do Prahy.

Začátek zápasu byl ze strany Budějovic ospalý a pomalý. Hráči se dopouštěli chyb během vzájemných přihrávek a nevynikali ani v osobních soubojích, kde byl Meteor důraznější. Po pár minutách přišla ze strany domácích velká gólová šance, kterou ale neproměnili. Pro Dynamo jako by to bylo varování, co přijde dál. V 18. minutě se totiž Meteor dostal do vedení, které vzápětí potvrdil ještě jednou střelou do brány hostů. Vedl tak na favorizovaným Dynamem pohodlně dvougólovým náskokem. Budějovice se po obdržených brankách zvedly a svou hru zkvalitnily. Do šancí se ke konci prvního poločasu dostal Hála i Bálek, ani jeden ale neskóroval. Do kabin se tak šlo za poměrně překvapivého stavu 2:0.

Druhý poločas ale pro Dynamo znamenal výrazný posun kupředu. Svůj předváděný výkon zlepšilo a do hry se pouštělo s větším nasazením. V 55. minutě vyřešila obrana domácích útočnou akci Hály ve svém vápně faulem a Dynamo tak kopalo penaltu, kterou proměnil Tomáš Janoch. Snížení náskoku Dynamo nabudilo a pět minut na to se mu podařilo vyrovnat na 2:2, po gólu mladého Jana Chylíka. V rychlém sledu za sebou pak trefili budějovičtí dorostenci pražskou bránu ještě dvakrát- o obě akce se postaral Jan Hála a díky jeho dvěma brankám se rázem otočil celý průběh utkání- hra se dostala pod kontrolu hostujícího Dynama. To hrálo až do konce utkání s klidem, pohlídalo si všechny nebezpečné situace a z Prahy si tak veze hezké tři body. Dynamo porazilo Meteor Praha s konečným výsledkem 4:2.

Jan Hála se v posledním prvoligovém zápasu A-týmu v Liberci neukáže kvůli svým čtyřem žlutým kartám. Za devatenáctku ale nastoupil a na hřišti Meteoru ji výrazně pomohl: "Zápas měl z naší strany dva odlišné poločasy. V tom prvním jsme dost chybovali a kazili jednoduché přihrávky. Navíc jsme nedali jasné šance a ještě k tomu dvakrát inkasovali. Rozhodli jsme se zrychlit a zpřesnit rozehrávku. Iniciativu jsme potom převzali po proměněné penaltě a přidali další tři góly. Zápas ale mohl skončit ještě větším gólovým rozdílem. Nicméně vítězství si ceníme mnohem víc, protože průběh nebyl vůbec snadný."

Konec sezóny se staršímu dorostu blíží. Odehrají už jen dvě utkání a pak je čeká zasloužená letní pauza. Doma se na devatenáctku můžete podívat naposled ve středu 3.6., kdy se od 11 hodin utká s jedenáctou Plzní.

Konečný zápas pak odehrají v sobotu 6.6. v Brně.

Petr Skála(trenér Dynama): "K prvnímu poločasu není co říct, vzhledem k tomu, že jsme prohrávali o dva góly. V druhé polovině jsme měli i šance a za konečné vítězství jsem rád."