Čtyři minuty od první jarní výhry byli fotbalisté Dynama v 19. kole Fortuna národní ligy. V zápase se Sokolovem vedli 1:0 po gólu Wermkeho, ale v 87. minutě vzal Jihočechům tři body šťastnou brankou Čihák. Dynamo čeká další zápas po reprezentační pauze za dva týdny v Ústí nad Labem.

Místo vykartovaného Fundy nakonec domácí trenéři poslali do základní jedenáctky na levý kraj obrany univerzála Kladrubského, do sestavy se vrátil po zranění Čermák. Hosté ze západu Čech dorazili bez zkušeného stopera Dobrotky i střelce Přeučila. Po rozvážném začátku patřily další minuty Jihočechům. Wermke se v šesté minutě hlavou netrefil, zanedlouho však servíroval dobrý míč pro Peška, jehož přízemní rána nadělala brankáři Šimanovi problémy. Nic víc než roh však ze střely nebyl.

O chvíli později zahrozili černobílí opět z rohu. Kladrubského míč přizvedl Táborský, ale tísněný Novák zblízka nedokázal usměrnit balon do branky. Poměrně blízko úvodní branky byl po zisku míče i Benát, který se proháčkoval do šestnáctky, ale z úhlu těsně minul. Jinak se Dynamo směrem dopředu spíše trápilo, akce končily po zbytečných nepřesnostech. To samé se dá říci i o Sokolovu, který za prvních pětačtyřicet minut neměl jedinou vážnější příležitost. Až v samotném závěru první půle Jihočeši zahrozili. Nejprve se Klesa probíjel do vápna a až na poslední chvíli zasáhl Vondráček. Záhy pak hlavičkoval překvapený Wermke těsně vedle, když k němu propadl centr z levé strany.

Českobudějovičtí byli na startu druhé půle aktivní, kromě Klesovo střel ale nevymyslelo nic. A tak se o slovo přihlásili hosté. Glaser nejprve z úhlu pořádně vystrašil Křížka, krátce na to pálil z hranice vápna Valenta a jen Kladrubského jemná teč míč poslala těsně vedle. Hosté vycítili šanci a začali se více tlačit do ofenzivy. To se jim ale vymstilo. Po standardní situaci v 68. minutě utekl Pešek, vedl situaci tři na tři a vyřešil ji pro Dynamo ideálně. Centrem „do kapsy“ našel Romana Wermkeho, který zblízka dotlačil míč do sítě.

Hosté ale nesložili zbraně. O pár minut později se zblízka dostal k zakončení Mejdr, branku ale těsně minul. V závěru se Sokolov sice snažil o nápor, branku ale dal z poměrně nenápadné akce. Dlouhý aut propadl ve vápně až k Adamu Čihákovi, který poslal míč do sítě. Dynamo si chtělo v závěru vzít tři body zpátky, po rohu v poslední minutě nastavení ale zůstal míč na brankové čáře. Dynamo tak se Sokolovem remizovalo 1:1.

Fotogalerie

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní, chtěli jsme navázat na výkon ve Znojmě. Dobře jsme začali, ale po deseti minutách jsme znervóznili a zbytečně jsme ztráceli míče. Soupeř hrozil z brejků, ale ty jsme si pohlídali. Dostali jsme se do vedení po krásné akci a mrzí nás, že si takhle zkušené mužstvo nechá dát vyrovnávací gól v závěru z dlouhého autu. Jsou to pro nás ztracené body. Jsem spokojený s výkonem Jiřího Kladrubského, který na levém beku zaskočil za vykartovaného Fundu.“

Jiří Dreiseitl (trenér Sokolova): „Začátek jara se nám nepovedl a dostali jsme se pod tlak. Jsem rád, že se štěstíčko obrátilo k nám. Udělali jsme jednu chybu a dostali jsme gól z brejku. Ale vůlí a riskem s rozestavením jsme dokázali vyrovnat. Cítil jsem, že první jarní gól je blízko a dočkali jsme se ho. Museli jsme bodovat, jinak by došlo ke změně na postu hlavního trenéra. Dobrotka a Přeučil nehráli kvůli zranění, dali jsme jim čas na rekonvalescenci.“