Dva rohové kopy rozhodly o tom, že se veledůležité body stěhují na Slovácko. Dynamo si v prvním poločase vytvořilo několik velkých šancí, soupeře drželo v šachu, ale přestávkový stav zůstal bezbrankový. Po velkých chybách domácích hráčů se Slovácko dostalo po přestávce ke dvěma rohovým kopům, kterými Jarolím našel nehlídaného Ordoše a Čoupka a do té doby bezzubí hosté vedli 2:0. Tento stav zůstal až do konce zápasu, když Jihočeši zahodili několik dalších obrovských příležitostí.
Trenér František Cipro mohl před zápase se Slováckem již počítat s Ivanem Dvořákem, který měl v minulém kole stop za čtyři žluté karty. Přesto se ale zkušený kouč Jihočechů rozhodl, že dá přednost sestavě, která v minulém kole vyválčila tři body v Jablonci.

Do utkání vstoupili o poznání aktivněji hráči z Moravy a obrana Dynama musela v úvodních minutách řešit složité situace po třech rohových kopech Slovácka. Po pěti minutách hry poprvé zahrozili i domácí, když si na povedený roh Vyskočila naběhl Homoláč a hlavou těsně přestřelil branku hostů. O trochu nebezpečnější byla střela Lafaty z desáté minuty, Drobisz byl ale pozorný a míč nadvakrát zkrotil. Po úvodní desetiminutovce se Jihočeši dostali do tempa a svého soka zatlačili na jeho polovinu. Nejaktivnější byl po dobu celé první půle záložník Vyskočil, který mohl v 18. minutě otevřít skóre zápasu - po akci Kuliče se míč dostal až na penaltu, kde se Vyskočil na první pokus do míče sice netrefil, ale přes zmatené obránce hostů se mladý záložník prosadil na podruhé k zakončení a tvrdou střelou k pravé tyči prověřil golmana Drobisze, který fantastickým zákrokem míč vyrazil na roh. K této standardní situaci se postavil opět Vyskočil, od něhož se míč dostal až na hranici velkého vápna, odkud velmi jedovatě střílel Gruber - Drobisz byl ale opět na svém místě a z rukávu vytáhl další skvělý zákrok. V polovině poločasu bylo na hrací ploše pouze jedno mužstvo a míč se dlouhé minuty pohyboval daleko od Kafkovy branky. Ve 26. minutě mohl síť rozvlnit David Lafata, hlavičkový pokus po rohu Vyskočila ale Drobisz opět zneškodnil. Ve 30. minutě se po dlouhé době přesunula hra i na polovinu Dynama, Jarolímův rohový kop ale Homoláč v pohodě odvrátil. O poznání nebezpečnější byl roh z druhé strany Kafkovy svatyně - Jarolím si u praporku narazil míč s Dostálkem, postupoval podél brankové čáry směrem k vápnu a v ideálním okamžiku vyslal střelu, která jen o milimetry minula horní růžek branky. O tři minuty to zkoušel z přímého kopu opět Vyskočil, bohužel obstřelil zeď i branku Drobisze. V poslední minutě první části hry zahrozil ještě Kulič, který málem využil zaváhání jednoho z obránců, situaci ale se štěstím zachraňoval brankář Drobisz. V prvním poločase byli jasně lepší domácí, chybělo jim ale štěstí při zakončení.

Začátek druhého poločasu ale jednoznačně vyzněl ve prospěch hostujícího týmu. Fotbalisté obou mužstev se nestačili ještě ani pořádně rozehrát a měnilo se skóre zápasu - a to hned dvakrát. V 52. minutě se po rohovém kopu Jarolíma v nepřehledné situaci prosadil nový střelec Slovácka Ordoš a hlavou překonal v tu chvíli velmi nejistého Kafku. Jihočeši se ještě nestačili oklepat z první branky a přišla druhá. Po dalším rohovém kopu a po další slabší chvilce Kafky se prosadil hlavičkující Čoupek. Jihočechům se rázem přestalo dařit a hráli jako opaření. Poslední hřebíček do rakve domácího týmu mohl zabít v 61. minutě Ordoš, s jeho samostatnou akcí a následnou střelou si ale Kafka poradil. Další gólovou šanci nabídl útočníkům hostů Homoláč, který rozehrál přímý kop na záda Vyskočila, od něhož se míč odrazil na kopačky Malára. Rychlou akci čtyř na dva ale zakončil velmi zbrkle Ordoš a Kafku vůbec neohrozil. Největší šanci Dynama pak v 69. minutě promarnil Obermajer, k němuž se až na zadní tyč dostal rohový kop Vyskočila - nikým neatakovaný stoper Dynama ale slabou hlavičkou poslal míč podél brankové čáry, kde odkopl Rajnoch. O další čtyři minuty se ke střele z větší vzdálenosti dostal Svoboda, ani on ale branku hostů neohrozil. Další velká příležitost domácího celku přišla v 76. minutě, kdy se k zahrávání přímého kopu postavil střídající Krajčík. Jeho centr, který směřoval pod břevno Drobiszovy branky gólman hostů neudržel, k míči se zády k brance dostal Homoláč, avšak provedl spíše obranný odkop než kvalitní zakončení. V 84. minutě se po těžko uvěřitelné chybě Homoláče zcela sám před branku Kafky dostal Ivana, jeho důrazné zakončení ale skončilo snad pět metrů nad brankou domácího týmu. V posledních minutách hosté hru v pohodě kontrolovali a Jihočeši se do kýženého tlaku nedostali. V poslední minutě nastaveného času se snažil výsledek zkorigovat střelou z velké dálky Plocek, ani jeho přízemní střela na konečném výsledku 0:2 nic nezměnila.

Fotbalisté Dynama si tímto výsledkem značně zkomplikovali boj u udržení v první lize - příští víkend jedou do Teplic, kde se pokusí získat ztracené body...

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava