Historicky první zápas Dynama České Budějovice na novém stadionu pražské Slavie v Edenu skončil výhrou domácího celku 2:0. Aspirant na titul byl v celém průběhu utkání lepším celkem a dvoubrankové vítězství odpovídalo obrazu hry. Velkou nepříjemností pro Jihočechy bylo zranění kapitána Davida Horejše, který již po třiceti minutách opouštěl nedobrovolně hrací plochu na nosítkách.

Kouč Dynama Pavel Tobiáš se musel v Synot Tip Areně obejít bez zraněného Stráského a vykartovaného Homoloáče, které podle očekávání nahradili Mezlík s Hílkem. Velkých změn doznala také sestava sešívaných, trenér Jarolím udělal radikální řez základní jedenáctkou a na lavičce zůstali Pekhart, Jarolím, Belaid nebo Besta.

Změny v sestavě očividně prospěli více domácím, kteří začali před slušně zaplněnými ochozy velkým náporem. Hned v první minutě málem využil zaváhání Horejše Pavel Fořt, sám před Kučerou ale nechal vyniknout budějovického gólmana. I v dalších minutách byli fotbalisté Slavie, se střelami Černého i Volešáka si ale Kučera také poradil. Dynamo se snažilo odpovědět střelou Riegela z uctivé vzdálenosti, která ale než Vaniaka ohrozila fanoušky v horních patrech stadionu.

Přímočaře hrající Slávie se dostala již v 10. minutě do vedení, kdy po centru Jandy využil nedůrazu budějovické obrany Pavel Fořt, jenž střelou z otočky nedal Kučerovi sebemenší šanci. Fotbalisté Dynama se osmělili po faulu na Hudsona, kdy se na hranici vápna opřel do odraženého míče, svou slabší levou nohou ale ani on nezamířil přesně. V 15. minutě dostal zbytečnou čtvrtou žlutou kartu v sezoně Hudson, který zbytečně zakopl míč v přerušené hře.

Postupem doby se trochu vytratila fotbalovost, pouze fotbalisté Dynama začínali počítat zraněné. S krvavým šrámem byl nejprve dlouze ošetřován Leština a následně po střetu s protihráčem již ve 30. minutě opustil na nosítkách hrací plochu kapitán Horejš. Ve zbytku poločasu byli pak aktivnější domácí fotbalisté, vážnější šanci si ale vytvořit nedokázali.

Úvod druhé půle se nesl ve znamení tlaku domácích hráčů. První velká šance se zrodila až v 60. minutě, kdy po pohledné kombinaci se dostal míč až na hranici vápna k osamocenému Černému, který křížnou ranou bez přípravy nastřelil pravou tyč Kučerovy brány. Jihočeši se ale nevzdávali a zahrozili po rohovém kopu Benáta, když Riegel prodloužil balon na u tyče osamoceného Žižku, který ale trestuhodně přestřelil.

V dalších minutách začali domácí přebírat otěže zápasu a vytvářeli si i další šance. V 69. poslal do vápna Dynama přesný centr Janda a Volešák byl rázem sám před Kučerou, který ale jeho ránu reflexivně levou nohou vyrazil mimo. Když už se začínalo zdát, že Jihočeši začínají zvedat hlavu, srazilo je vyloučení Jaroslava Hílka, který byl ze hřiště vykázán po druhé žluté kartě.

Ač Slavia nehrála nějaký oslnivý fotbal, pomohla jim situace v 79. minutě, kdy rozhodčí Jech odpískal po zákroku Martina Leštiny pokutový kop ve prospěch sešívaných. Ten ranou přesně k pravé tyči proměnil Pavel Fořt, čímž definitivně rozhodl o konečném výsledku utkání. Poslední minuty zápasu tak domácí dohrávali před výborným publikem v naprosté pohodě a Jihočeši nebyli prakticky připuštěni k ohrožení Vaniakovy brány.

Jasanský Martin (88.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Slavia si vytvořila úvodní tlak, který korunovala gólem po standardní situaci. V tu chvíli to pro nás bylo hodně složité. V průběhu poločase jsme se ale dostali docela dohry a dohráli jsme ho na úrovni. Ve druhém poločase se hrál fotbal nahoru dolu, domácí chtěli potvrdit výhru a my jsme chtěli naopak vyrovnat. Po vyloučení Hílka bylo vlastně už rozhodnuto, ale jinak musím říci, že moji hráči ten zápas v rámci možností odpracovali."

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Do utkání jsme vstoupil aktivně. Hned v úvodu měl velkou šanci Pavel Fořt a tam jsem se trošku obával, abychom s našimi šancemi nenakládali jako v předešlých zápasech. Naštěstí se nám ale podařilo v průběhu poločasu tu důležitou branku vstřelit. Po těch předešlých zápasech, kdy nám chybělo nasazení a důraz, jsme udělali nějaké změny v sestavě a i když se nám ne všechno dnes povedlo, tak jsme na hřišti působili jako tým. Nikdo nic nevypustil a to vítězství bylo zasloužené."