Poslední domácí podzimní zápas ČFL fotbalisté juniorky Dynama zvládli na výbornou. V utkání 16. kola třetí nejvyšší soutěže porazili rezervní tým Marily Příbram díky gólu Michala Mašáta 1:0, jenž svým sedmým gólem pouze potvrdil svou výbornou střeleckou formu v letošní sezoně.

Za B-mužstvo poprvé nastoupil brazilský útočník Renan a hned ve 13. minutě prokázal čich na góly. Naběhl si na přímý kop Jungra a hlavou překonal brankáře Nováka. Gól ale nemohl platit pro jeho postavení v ofsajdu. Domácí se ale úvodního gólu zakrátko přece jen dočkali. V 15. min. ze vzdálenosti 20 metrů levačkou napřáhl Michal Mašát a míč krásně zakroutil k pravé tyči – 1:0. Dynamo bylo i nadále aktivnější a Renan s kolegou Stráským provětrávali obranu Marily. Ve 29. min. mohl vedení Jihočechů zvýšit Jungr, ale při svém útočném výpadu trefil pouze vracejícího se obránce. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu ještě Stráský po spolupráci s Renanem mířil vedle.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. A nutno říci, že i mírně poklesla aktivita domácích hráčů a šancí ubylo. Na tempu hry se zřejmě poznamenaly panující podmínky, které k fotbalu nebyly ideální. Nepříjemný mráz a především zmrzlý terén kvalitě hry rozhodně nepřispíval. První fotbalová akce byla k vidění v 60. min.v podání Dobala a Jungra. První nahrával a druhý zakončoval. Střela Marka Jungra však postrádala potřebnou razanci a Nováka v příbramské brance mnoho nevystrašila. V 82. min. pak Pouzar centroval balon z pravé strany do vápna, ale nabíhajícímu Ondráškovi k zakončení chyběl pověstný krok a ač se natahoval jak jen mohl, míč nezasáhl.

Rezerva Příbrami toho na Složišti mnoho nepředvedla a všechny tři body zůstaly na jihu Čech. S domácím prostředí se tak svěřenci Karla Musila na podzim rozloučili zaslouženým vítězstvím. První část sezony uzavřenou 25. listopadu dohrávkou odloženého utkání v Chebu.

Karel Musil (hlavní trenér): „Chtěli jsme hrát na trávě, a proto musím správcům poděkovat, protože pro to udělali opravdu maximum. Získali jsme velice důležité tři body i přesto, že to pro nás nebylo jednoduché utkání. Hráči z A-týmu soupeře byly na jeho hře znát. O utkání ale rozhodla zřejmě naše větší zkušenost v záložní řadě, kde Mašát, Jungr a Pouzar odvedli dobrou práci. V průběhu zápasu nás podržel i brankář Vladan Vršecký, což hodnotím velmi kladně. Spokojen jsem byl i výkonem Brazilce Renana, který dokázal vepředu dokázal udržet balon.“