Divizní Strakonice neprodloužily svou sérii výher, i když k tomu byly hodně blízko. Hodně posílená sestava vedla s Tachovem již 3:0, ale hosté vyrovnali. I přes to mohl rozhodnout Rein, ale v závěru neproměnil penaltu. Pro farmu Dynama to je zbytečná ztráta.

V sobotním dopoledním střetnutí na Křemelce nezvládly Strakonice roli favorita a bez svého kapitána Slámy s Tachovem jen remizovaly. V nabité sestavě prošpikované ligovými pendly vedly již ve 48. minutě 3:0, ale pak nepochopitelně vypnuly a Tachov během šesti minut snížil na rozdíl gólu a v 70. minutě se dočkal i vyrovnání. V 82. minutě zahodil Rein pokutový kop a Západočeši si odvezli zaslouženě vybojovaný bod.

V 6. minutě zahrozil jako první Tachov po brejku Hudce a neúspěšného zakončení Čížka. Papírové předpoklady začala strakonická sestava naplňovat v 11. minutě, kdy se po centru Františka Němce prosadil Jakub Řezníček. V 18. minutě nacentroval Sandro a na malém vápně volný Němec nastřelil pouze břevno. Ve 43. minutě se situace opěvala jako přes kopírák, Sandro našel zcela volného Němce a napodruhé již Bobčíka překonal.

Tři minuty po přestávce si střílenou přihrávku Hudsona srazil smolně do vlastní branky Viterna a domácí vedli rázem 3:0. Tachovský stoper Viterna svou chybu odčinil za devět minut, kdy ideálně našel Čížka a ten snížil. V 63. minutě bylo v tachovském táboře ještě veseleji. Střídající Machač přihrál opět Čížkovi a po chybě obrany byl stav již 3:2. S chutí hrající hosté potrestali mdlé domácí třetím gólem, kdy opět Viterna asistoval tentokrát Martinu Dvořákovi.

Osm minut před koncem mohl zaskočeným domácím vrátit vedení střídající Filip Rein. Za držení protihráče nařídil sudí Šifalda penaltu, ale Rein nemířil přesně a Bobčík jeho pokus vyrazil. Trest mohl přijít v posledních minutách. Rychlonohý Hudec unikl domácí obraně a tísněný Dvořákem zakončil těsně nad Křížkovu branku. V nastaveném čase mohly rozhodnout Strakonice. Po brazilské spolupráci Hudsona se Sandrem druhý jmenovaný neuvěřitelně netrefil z malého vápna prázdnou branku.Tachov přijel do Strakonic bez svého nemocného hlavního trenéra Jaroslava Ptáka, taktovky se úspěšně ujal asistent Vladimír Pintíř. Strakoničtí se mohou rehabilitovat za bodovou ztrátu již ve středu od 17 hodin, kdy v předehrávce 28. kola přivítají juniorku prvoligové Dukly Praha.

Zdeněk Procházka, trenér Strakonic: „Myslím si, že i když ten výkon nebyl optimální, takže po přestávce a hlavně po brance na 3:0 bylo utkání prakticky rozhodnuté. Nevím, co se tam stalo nepochopitelného, že jsme dokázali asi za patnáct minut dostat tři branky. Předtím jsme za šest zápasů dostali jediný gól, teď s Tachovem za poločas tři! To je pro mne nepochopitelné a ze strany hráčů nezodpovědné. Jsem hodně zklamaný.“

Vladimír Pintíř, asistent trenéra Tachova: „Pro naše mužstvo to je zlatý bod, my jsme tu neměli co ztratit. Bojovali s plným nasazením, za stavu 3:0 se zdálo být utkání rozhodnuté, ale kluci do toho dali srdce a nakonec zaslouženě vyrovnali.“