Po roce v SYNOT lize se Jihočeši vrací do druhé nejvyšší soutěže. V Ostravě byli blízko poslední udržení poslední naděje, dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4. O branky černobílých se postarali v líbivém fotbale Kalod, Janotka a Machovec.

Sestava Dynama byla podobná jako proti Dukle, po trestu zůstal jen na lavičce zkušený Lengyel. Baník začal lépe, ve 4. minutě sklepl ve vápně míč Šašinka pro Mateje Sivriče, který skrytou střelou otevřel skóre. Pak ale začali hrát Jihočeši. Nejprve Fundu vychytal Pavlenka, v 16. minutě nacentroval Benát trestný kop na hlavu Richarda Kaloda, jenž vyrovnal. Uběhly tři minuty a černobílí na Bazalech vedli. Kalod dobře zapracoval na levé straně a udržel míč ve hře, dal ho pod sebe na Tomáše Janotku, který přesnou střelou k tyči vstřelil první gól v dresu Dynama.

Po otočce ve skóre přidal na aktivitě opět Baník, který si vytvořil několik závarů v šestnáctce. Při nich několikrát výborně zasáhl Zdeněk Křížek, který měl i štěstí. Ve 44. minutě se už ale Baník dočkal a skóroval krátce před přestávkou, když si na centr z levé strany naskočil Jakub Šašinka a bylo znovu srovnáno.

I po pauze pokračoval líbivý fotbal. Vedení na stranu Dynama mohl strhnout Petr Benát, ale jeho sólový únik skončil jen na tyči. Benát pálil i o chvíli později, ale po pěkné akci Pavlenkovu svatyni těsně minul. Jihočeši se vedení přesto dočkali, když v 71. minutě posunul Benát míč Jaroslavu Machovcovi, který netradičně pravou nohou zaskočil gólmana Baníku.

Jenže tři minuty na to bylo opět srovnáno, když si na trestný kop a Michal Frydrych hlavičkou o břevno překonal Křížka. Záhy mohl strhnout vedení na stranu Ostravských Zavada, ale své sólo zakončil střelou mimo branku. Dynamo už hrálo hodně ofenzivně, na hrot šel Lengyel. To přinášelo okénka v obraně, jedno z nich nevyužil Sivrič, to druhé už Davor Kukec přetavil ve vítězný gól, když se parádně trefil z dvaceti metrů. Ani remíza pro hosty ni neřešila, přesto jí byli blízko, ale ze závěrečného tlaku už neskórovali. Jihočeši tak prohráli 3:4 a vzhledem k ostatním zápasům se loučí se SYNOT ligou.

František Cipro (trenér Dynama): "Dostali jsme čtyři góly, z toho tři po standardních situacích. S centry ze stran jsme celé utkání měli velké problémy. Přesto si myslím, že jsme měli dát více gólů. Měli jsme více šancí. Možná by utkání více slušela remíza, ale ta by stejně nic neřešila. Sestup jsme si ale neprohráli dneska. Bylo to v jiných zápasech, ale dokud byla naděje, tak jsme věřili. Mohl se stát zázrak."

Petr Frňka (trenér Baníku): "Byla to gólově povedená devadesátiminutovka. Rychle jsme vedli, ale byli jsme nepozorní v obraně a některé situace jsme si nepohlídali. Chtěli jsme utkání vyhrát. Po hloupé chybě, kdy jsme ztratili balon, šly ale Budějovice ve druhém poločase znovu do vedení. Klobouk dolů před klukama, že to uchopili správným způsobem, až to utkání otočili."