Viktoria Plzeň na jihu Čech uspěla a po výsledku 0:1 si odváží ze Střeleckého ostrova tři body. Západočeši šli do vedení již v první půli, kdy se po Horváthově trestném kopu prosadil Čišovský. Po změně stran Jihočeši přidali, ale Plzeň si těsnou výhru zkušeně pohlídala a do tabulky si připsala tři body.

Jihočeši nastoupili v rozestavení 4-2-3-1, na lavičce zůstal Rudolf Otepka, kterého nahradil Petr Benát. Favorit ze západu Čech začal svižně, Řezníkovu střelu brankář Daněk vyrazil, hlavičku Ševinského po rohovém kopu udržel ve svých rukavicích.

Z první opravdu gólové šance však Viktoria udeřila. Horváthův trestný kop přizvedl hlavou Štípek a nekrytý Marián Čišovský bez problémů poslal míč do sítě. Domácí reklamovali ofsajd, ale podle opakovaných záběrů bylo vše v pořádku. Svěřenci Pavla Vrby do konce prvního poločasu kontrolovali míč a Dynamo k vážnějším situacím nepouštěli. O tom hovoří i poměr držení míče, který byl po 45 minutách 70% - 30% pro Plzeň, která šla do kabin s jednobrankovým vedením.

Trenér Soukup udělal před druhým poločasem jednu změnu, nevýrazného Sandra vystřídal Michal Klesa. Po pauze se hra Jihočechů očividně zlepšila, přesto obrana Viktorie domácí do vážnějších šancí nepouštěla. Hosté hrozili po rychlých protiútocích, po jednom z nich pálil Rajtoral do rukavic připraveného Daňka.

Západočechům se postupem času podařilo otupit územní tlak domácích, ale nadále se soustředili spíše na defenzivu. Navýšit vedení červenomodrých mohl Štípek, ale po uvolnění přes Nováka se mu střela nepovedla. Dynamo zakládalo své útoky od Petra Benáta, který své spoluhráče zásoboval nápaditými přihrávkami. Ty se však málokdy dočkaly dalšího pokračování. Plzeň zahrozila po dalším rychlém protiútoku, který zakončil Darida střelou do Daňka.

Za Jihočechy to zkoušel z trestného kopu Táborský, ale jeho pokus levačkou Kozáčik bez problémů lapil. Z trestného kopu to zkoušel i Pavel Horváth, ale Michal Daněk byl na místě a balon vyrazil. Plzeň už v závěru ani nepustila domácí do tlaku a ze Střeleckého ostrova si odvezla tři body.

Petráň Michal (83.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Věděli jsme, co dnes přijede za soupeře a jaké jsou jeho kvality. Já jsem na to v týdnu upozorňoval, že i když Plzeň teď v lize nevyhrávala, tak její herní kvalita je stále velmi vysoká. Uspět jsme samozřejmě ale chtěli a myslím, že naše touha po vyrovnání ve druhém poločase byla velká. K tomu, abyste ten gól dali, musí se vám všechno na tom hřišti povést všechno až do konce a nebo musíte mít aspoň trochu štěstí. To jsme bohužel dneska v některých momentech neměli. Plzeň byla o ten jeden gól lepší a vyhrála. Pokud bychom dokázali i proti slabším soupeřům hrát tak, jak jsme hráli proti Plzni, věřím, že bychom pravidelně získávali body."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Pro nás je důležité, že jsme získali tři body a že jsme zůstali v kontaktu s čelem tabulky. Čtyři zápasy v řadě jsme nevyhráli a potřebovali jsme konečně bodovat naplno. Na druhou stranu si musíme ale říci, že v předešlých zápasech jsme hráli lépe, ale přesto jsme je nevyhráli. Z mého pohledu je zisk tří bodů mnohem důležitější než předvedená hra. Musíme si ale také přiznat, že jsme byli techničtější, fotbalovější a to vítězství jsme si zasloužili. "