Fotbalisté Dynama chtěli v utkání se Sigmou Olomouc napravit dvě porážky z úvodních kol Gambrinus ligy a nakročili správným směrem, když je do vedení poslal Zdeněk Ondrášek. Poté však hned dvakrát zaúřadoval olomoucký špílmachr Marek Heinz a jeho gólové střely zvrátily stav utkání na konečných 1:2. Dynamo tak v nové sezóně stále čeká na první bod.

Českobudějovičtí v úvodních dvou zápasech Gambrinus ligy inkasovali 8 gólů, takže v zápase s Olomoucí chtěli vycházet především ze zabezpečené obrany. Tomu odpovídal i začátek utkání, kdy se oba celky opatrně oťukávaly. Po ospalé úvodní desetiminutovce probudil diváky na Střeleckém ostrově svou pumelicí z dvaceti metrů Schulmeister, Kučera se natahoval marně, míč ale naštěstí orazítkoval jen pravou tyč a skončil v zámezí. Domácí se do náznaku vážnější šance dostali v 18. minutě, Otepka parádně zatáhl míč až do šestnáctky, ale jeho střílený cent na nabíhající spoluhráče srazila hostující obrana do zámezí. Pěknou přímočarou akci pak předvedli olomoučtí v 25. minutě, Heinz poslal centr za obranu na nabíhajícího Schulmeistera, jenž postupoval sám na Kučera. K zakončení se ale nedostal, na výbornou totiž odvedl svou defenzivní práci Nitrianský a skluzem zezadu odkopnul míč do bezpečí.

Krátce nato zahrozili hosté ještě jednou, po Heinzově centru hlavičkoval Janotka, stál ale zády k bráně a míč poslal přímo do Kučerova náručí. Sigma se snažila držet míč, získala mírnou územní převahu a nepouštěla hráče Dynama na svou polovinu. Výjimkou byla předposlední minuta prvého poločasu, nakrátko rozehraný roh nakonec nacentroval do vápna Nitrianský, Ondrášek hlavou sklepl dozadu na Sandra, který si nachystal míč ke střele. Sandro naneštěstí vypálil vysoko nad, a proto oba celky odcházely do šaten na poločasovou přestávku za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji, ta tam byla nezáživná kopaná z prvé půle. Dynamo postupně převzalo otěže zápasu a snažilo se převážit výsledek zápasu na svou stranu. V 50. minutě vystřelil po Klesově přiťuknutí Čirkin a míč prolétl těsně vedle šibenice olomoucké branky, za dalších pět minut vypálil z dobrých pětadvaceti metrů Sandro a míč skončil asi metr nad břevnem. V 65. minutě se ale domácí už konečně dočkali, Vulin přihrál v pokutovém území Zdeňku Ondráškovi, který se ladně obtočil kolem obránce a propáli brankáře Drobisze - 1:0! Za další tři minutky mohli domácí fanoušci jásat podruhé, to když Klesův střílený centr zprava prolétl podél brankové čáry Drobiszovy branky a stačilo ho jen ztečovat do sítě.

Inkasovaná branka olomoucké ale nezlomila, ba naopak. Běžela 74. minuta, Marek Heinz si přichystal balón a parádně vystřelil přesně k pravé tyči domácí branky. Kučera se natahoval marně, bylo srovnáno na 1:1.  Za dalších pět minut využil opět Heinz další chyby Nováka a postupoval sám proti Kučerovi, domácí gólman však výborně vyběhl a Heinzovu střelu vyrazil. Do třetice předvedl Marek Heinz své individuální kvality v 83. minutě. V pokutovém území se nenechal obrat o míč, z otočky vypálil přesně k levé tyčce domácí branky a poslal Sigmu do vedení 1:2.

Domácí byli v šoku, po většinu utkání hru kontrolovali, přesto prohrávali. Vyrovnání mohlo přijít v 90. minutě, když se do útoku hrnul i stoper Lengyel. Právě on našel ve vápně osamoceného Stráského, tomu stačilo jen nastavit nohu a poslat míč do zcela odkryté branky. Stráský míč sice usměrnil do branky, ale tak nešťastně pomalu, že se olomoucký brankář Drobisz stačil přemístit a míč na brankové čáře chytit. Dynamo tak prohrálo i třetí utkání Gambrinus ligy, když se nechalo o výhru připravit svými chybami v obraně, za které je hned dvakrát ztrestal Heinz.

Bakala Rastislav (80.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "Nasazením Sandra a Vulina jsme dnes zariskovali, ale určitě to nebyl důvod naší prohry. Nicméně tomu chyběla jak z naší strany, tak ze strany Olomouce oproti předešlým zápasům určitá plynulost. To utkání pro nás bylo příznivé. Dostali jsme se do vedení, jenže ze dvou podobných akcí během deseti minut jsme dostali dva góly. Pak jsme měli v poslední minutě vyloženou šanci a pokud takovouhle šance nedáme, tak prostě prohrajeme. Prohráli jsme tři utkání, to je pro mě samozřejmě nepříjemné a určitě se zítra sejdeme s kolegy z vedení klubu a budeme vzniklou situaci nějak řešit."

Zdeněk Psotka (trenér Olomouce): "Dlouho to vypadalo jako takové naše typické utkání v Budějovicích, kdy v úvodu máme optickou převahu, máme lepší lepší držení míče a dostáváme se do šancí. Dneska tam ale vyjma střely Heinze do tyče nic nebylo, domácí dobře bránili. Druhý poločas jsme začali hodně nervózně, domácí z první střely na bránu dali branku, když tam o poločase změnili rozestavení na dva útočníky. Začali hrát důrazněji a prosadili se. My jsme ten zápas otočili jen díky střelecké potenci Marka Heinze, který se tam dvakrát výborně uvolnil."