V neděli vpodvečer byl na Střeleckém ostrově k vidění velmi dramatický zápas dvou rozdílných poločasů. V úvodní části hry se fotbalisté Dynama České Budějovice trápili, kazili přihrávky, produkovali velké množství nevynucených chyb a zcela zaslouženě prohrávali 1:0, když se po půl hodině trefil Polodna. Ve druhém poločase ale Ciprovi svěřenci zabrali a po zlepšeném výkonu dokonali obrat. V 72. minutě nejprve z pokutového kopu vyrovnal Svátek a pět minut před koncem vstřelil druhou branku Homoláč. V hektickém závěru sahali hosté po vyrovnání, obrana Dynama ale výhru uhájila.
Po delší době opět s nejsilnější možnou obrannou formací nastoupili fotbalisté Dynama České Budějovice k zápasu 11. kola první ligy proti Marile Příbram. Po více než měsíci byl k dispozici kapitán David Horejš, jednozápasový trest za žluté karty si v Boleslavi odpykal i David Homoláč a celý zápas absolvoval také Jiří Kladrubský, který měl drobné zdravotní problémy po minulém ligovém zápase. Záloha nastoupila v dnes již klasickém složení a v útoku se představil po boku Jana Svátka Ivo Táborský.

Jako již tradičně začalo utkání na E.ON stadionu velmi vlažně a diváci v ochozech se během úvodní desetiminutovky hodně nudili. V úvodních minutách byli sice aktivnější domácí, jejich snahu ale brzdily ofsajdové pozice útočníků. V 9. minutě pálil po Táborského přiťuknutí Adamec, jeho slibný pokus tečoval Leština nad. O pět minut později vyprodukoval velkou chybu Homoláč, kterou však nedokázal využít z hranice vápna střílející Otepka. Ve 23. minutě uviděl Navrátil žlutou kartu za faul na Táborského, což mělo z celkového pohledu zásadní vliv na celé utkání. Po půlhodině hry docílili hosté nečekaného gólu, který přišel doslova jak blesk z čistého nebe. Běžela přesně 32. minuta, když Penc na hranici vápna přiťukl míč Michalu Polodnovi, který sám před gólmanem Filipkem nezaváhal a střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu. Jihočechy překvapivě obdržená branka do kolen nesrazila a hned po rozehrávce byl blízko ke gólu Dvořák - jeho dalekonosná střela ani okamžitá dorážka si ale cestu mezi tři tyče nenašla. Ve 42. minutě obdržel druhou žlutou kartu v zápase hostující stoper Navrátil a po červené kartě musel opustit hrací plochu. Tím pádem bylo ještě před koncem prvního poločasu jasné, jak bude druhá část hry vypadat.

Hosté se od úvodních minut uzavřeli před vlastním pokutovým územím a veškerou svou snahu soustředili na precizní defenzivu. Jihočeši, kterým ale první poločas vůbec nevyšel, vstoupili do druhé půle velmi aktivně a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Zlepšený výkon potvrdil ve druhém poločase především Černý, který si v 54. minutě pohrál na vlastní polovině s třemi protihráči, vyslal dlouhý pas na střídajícího Plocka, jehož centr do pokutového území odvrátil před nabíhajícím Táborským v posledním možném okamžiku poslední obránce. V 63. minutě vyslal na bránu Příbrami další skvostný pas z levé strany Žižka, na hranici malého vápna hlavičkující Černý ale nechal pouze vyniknout gólmana Pařízka. Jedna z nejdůležitějších chvil zápasu přišla v 69. minutě - dva metry před velkým vápnem byl sražen Mrkvička a Jihočeši tak měli možnost zahrávat přímý kop z ideální pozice. K balonu se postavil tradiční exekutor Ladislav Volešák, jehož dobře mířený pokus zastavila ruka jednoho z příbramských obránců a jelikož k tomuto přestupku došlo uvnitř vápna, nařídil sudí Kovařík pokutový kop. K jeho zahrávání se v 72. minutě postavil Jan Svátek a střelou do protipohybu gólmana Pařízka vyrovnal na 1:1. Po vyrovnání se sice hra na pár minut uklidnila, avšak na domácích byla patrná stále velká vůle po vítězství a fanoušci na Střeleckém ostrově se nenudili. V 78. minutě hlavičkoval v gólové pozici Mrkvička, avšak mířil metr nad. Vítězné branky se Jihočeši dočkali po rohovém kopu v 86. minutě. Centr Volešáka prodloužilo několik fotbalistů na zadní tyč ke zcela volnému Davidu Homoláčovi, který se po skvělé rybičce stal hrdinou okamžiku. V deseti mužích hrající Příbram se ale nevzdala a vyrovnání měl na hlavě v 89. minutě Huňa - sám před gólmanem Filipkem ale nezamířil přesně a míč skončil v zámezí. Úplný závěr zápasu si Jihočeši pohlídali a na konto si připsali zlaté tři body.