Veledůležitý zápas 29. kola ČFL se fotbalistům záložního týmu Dynama České Budějovice vůbec nepovedl – v ospalém prvním poločas nastřílel patnáctý Varnsdorf osmému Dynamu tři branky a bylo téměř rozhodnuto. V 63. minutě uviděl druhou žlutou kartu domácí Martínek a tím připravil svěřence Jaroslava Vavrocha o poslední šanci s výsledkem cokoliv udělat. Jihočeši přišli během první půle o celou levou stranu formace, když se nejprve zranil obránce Čáp a o několik málo minut později i záložník Tomáš Rambous.
Jediným hráčem Jihočechů, který pravidelněji sbíral minuty v první lize a který nastoupil k zápasu proti Varnsdorfu, byl Aleš Matoušek. Ostatní fotbalisté A-týmu se vydali na zaslouženou dovolenou a trenér Vavroch musel využít především vlastní svěřence. Obrané řady rezervy měl ještě vyztužit dorostenec Martin Dobrotka, který se svým týmem neodcestoval na mezinárodní turnaj do Holandska.

Od úvodních minut byli o trochu aktivnější hosté z Varnsdorfu, první šanci si vytvářeli již ve třetí minutě – brankář Minár ale zasahovat nemusel. O dvě minuty později schytal do rozkroku tvrdou střelu Kopačko, byla to taková rána, že každý muž na stadionu musel zasténat... Přesně v desáté minutě dostal za obranu hostů (možná došlo k zaváhání pomezního) kolmou přihrávku Šafránek a mohl tak spolu s Matouškem postupovat sám na branku brankáře Vaňáka. Budějovický záložník si ale nepočínal vůbec dobře a Jihočeši o míč v zápětí přišli. Čtyři minuty poté se k nebezpečné střele z první dostal kanonýr Svoboda, obránci hostů byli ale v pozoru a Vaňák nemusel zasahovat. Ve 20. minutě došlo k první nepříjemnosti – ze hřiště musel odejít zraněný Čáp a nahradil ho mladík Martínek. Za dalších sedm minut viděli diváci na Borku první branku v síti Dynama. Nejlepší hráč na hřišti Morávek rozehrál na krátko rohový kop, ten se za pár okamžiků vrátil zpět na jeho kopačky, nikým neatakovaný mohl v klidu odcentrovat a ve vzduchu kralující Martin Dvořák otevřel skóre zápasu – 0:1. Hostům okamžitě narostla křídla a začali domácí značně přehrávat.

Ve 29. minutě se Morávek prosprintoval až na hranici velkého vápna a vystřelil – brankář Minár měl co dělat, aby nedostal druhý gól v utkání. O dvě minuty později se k další nebezpečné střele dostal Mach, ani tentokrát gólmana Jihočechů ale nepřekvapil. Ten se ale mohl jen dívat na druhou branku Varnsdorfu ve 34. minutě. Dvacet metrů před svatyní Dynama napřáhl bez přípravy k parádní střele Pavel Runt a s pomocí tyče zvýšil na 0:2. Deset minut před koncem první půle musel podruhé střídat trenér Vavroch, ze hřiště odkulhal zraněný Rambous a nahradil ho „Kanaďan“ Pavel Čančura. Ve 38. minutě dostali Jihočeši další ránu do vazu, po chybě Dobrotky se míč dostal k volnému Morávkovi a ten bez sebemenších problémů zvýšil již na 3:0 pro Varnsdorf! V posledních minutách první půle předvedl ještě málo vídané sportovní gesto Pavel Knitel, když opravil chybný výrok rozhodčího při jednom z autových vhazování.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasnou snahou zabojovat a pokusit se z výsledkem cokoliv udělat. První na to doplatil Martínek, který uviděl v 50. minutě žlutou kartu za faul na polovině hřiště. Když už se zdálo, že se Jihočeši nadechují k náporu, dorazil je svou druhou brankou v utkání agilní Morávek – po chybě obrany postupoval zcela sám na Minára a s jeho povedenou kličkou si brankář Dynama nedokázal poradit – 0:4. Až Pivoňka v 62. minutě měl možnost prověřit hostujícího brankáře Vaňáka, ten ale jeho slabou hlavičku doprostřed branky v pohodě lapil. Poslední naději vzal Jihočechům v 62. minutě Martínek, když se po druhém zbytečném faulu a druhé žluté kartě v rozmezí dvanácti minut nechal vyloučit. Od této chvíle ztratili fotbalisté Dynama zájem o zápas a očividně pouze dohrávali. Důkazem toho byla akce Čančury po pravé straně, dokázal se probojovat až k rohovému praporku a při pokusu o centr zjistil, že je na polovině hostů zcela sám...

V 77. minutě se ke střele z 22 metrů odhodlal Ivo Svoboda, ta ale mířila doprostřed brány a gólman Vaňák v pohodě zasáhl. V 83. minutě mohl přidat pátou branku Varnsdorfu Dvořák, jeho polovysoká střele letěla metr od levé tyče Minára. První pěknou akci Dynama v utkání přišla až v 85. minutě – z pravé strany odcentroval Aleš Matoušek, na malém vápně hlavou zpětně přihrával Ivo Svoboda a následná střela z první pěkně v podání Čančury vystrašila gólmana Vaňáka. Jihočeši se nakonec přece jen dočkali v 88. minutě, na pěkný centr Matouška naskočil opět Pavel Čančura a hlavičkou do protipohybu gólmana hostů snížil na 1:4. Kosmetickou úpravu na výsledku ale udělal nakonec střelec hattricku Martin Morávek, který efektivním obloučkem přehodil vybíhajícího Minára a zvýšil na konečných 1:5.

Díky této prohře si rezerva Dynama značně zkomplikovala boj o udržení v ČFL...