Aktualizováno o komentář utkání! Na závěr desetidenního soustředění na Kypru, ze kterého se zítra vracejí, fotbalisté Dynama v úterý nastoupili proti Levski Sofia. Po bezbrankové první půli Jihočeši inkasovali v 62. minutě a vyrovnat se jim do konce zápasu již nepodařilo. Přestože na to měli několik slibných příležitostí. Bulharskému soupeři zvučného jména tak Českobudějovičtí nakonec podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1, když ale s velmi kvaltiním soupeřem dokázali odehrát velice rovnocenou partii.

Do utkání proti favorizovanému soupeři Jihočeši vstoupili velice dobře. V prvním poločase se dokonce mohl střelecky prosadit Tomáš Stráský, který se do palebné police probil ze strany, ale jeho střelu brankář Sofie vyrazil. Po přestávce pak střídajícímu Mašátovi do dobré pozice přihrál Mrkvička, ale ani tato akce neskočila gólem. Naopak tímto způsobem ale bylo potrestáno nedorozumění brankáře Křížka s obranou a od 62. minuty tak Jihočeši prohrávali. Ještě v samotném závěru však Dynamo bylo blízko k vyrovnání, kdy po rohovém kupu jeden z obránců soupeře vykopával míč z brankové čáry.

Karel Vácha, asistent trenéra: "Utkání by určitě více slušela remíza. V utkání jsme totiž měli několik slibných příležitostí a soupeř kromě vstřelené branky v podstatě snad jen jednu. Zápas to pro nás byl ale určitě hodně přínosný a dokázali jsme si v něm opět, že se můžeme měřit i s takovými týmy, jako Levski Sofie, které je tradičním účastníkem evropských pohárů."