Fotbalistům Dynama se vstup do přípravy na jarní část sezony podle představ nepovedl. V prvním utkání zimního turnaje Tipsport liga Jihočeši nestačili na Jablonec a vysoko prohráli 0:4.

Zápas dvou prvoligových celků skončil sice vysokou výhrou Severočechů, přesto byl především v prvním poločase k vidění velmi zajímavý a vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Trenér Jaroslav Šilhavý poslal do zápasu hned pět nových hráčů, vedle mladoboleslavského Petra Macha se na hřiště podívali i Grigorij Chirkin, Taijo Teniste, Noe Bokila a Božidar Jelovac.

Hned od úvodních minut se hrál na zimní poměry pohledný fotbal a na šance příchozí fanoušci nečekali příliš dlouho. Hned ve 4. minutě se do úniku dostal Pecka, od kterého se míč dostal k nasprintovanému Jelovacovi, kterého skvěle vychytal gólman Frydrych. Za necelých deset minut měl stoprocentní šanci na druhé straně Pekhart, tygří skok Pavla Kučery šanci jabloneckého střelce ale zmařil. Ve 22. minutě střílel z levé strany aktivní Otepka, na jabloneckého gólmana si ale opět nepřišel.

S přibývajícími minutami se začali více prosazovat hráči Jablonce. Střelu Vukoviče dalším výborným zákrokem zneškodnil Kučera, avšak o čtyři minuty později byl již krátký na parádní ránu Tomáše Hubera z bezprostřední blízkosti - 0:1. Do konce poločasu se pak stav zápasu změnil ještě jednou, když v 38. minutě Kučeru překvapil dalekonosnou střelou z velké dálky Luka Muženjak.

Oba trenéři na začátku druhého poločasu hodně prostřídali, přesto na straně Dynama zůstali na hřišti všichni testovaní hráči. Zatímco první poločas byl víceméně v poli vyrovnaný, druhá půle patřila jabloneckému celku. Severočeši předváděli pohledné rychlé kombinace a Dynamu míč půjčovali jen velmi sporadicky. Po zásluze tak svěřenci Františka Komňackého postupně navyšovali své vedení. Nejprve se v 70. minutě trefil Daniel Kocourek a v samém závěru uzavřel účet zápasu kanonýr Tomáš Pekhart.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "I když výsledek není v této fázi přípravy až tak důležitý, tak jsem určitě zklamaný. Člověk chce být v každém, i nesoutěžním zápase, úspěšný a chce vyhrát. My jsme naopak inkasovali čtyři góly. Především ty první dva góly v prvním poločase byly hodně laciné. My jsme svoje šance bohužel nedokázali proměnit. Ve druhém poločase se pak hrálo už spíše ve středu pole a byla to taková vyčkávaná bez šancí. My jsme navíc inkasovali další dva góly a soupeř nás už tou zkušeností k ničemu nepustil. Určitě jsem hodně zklamaný a hráčům to vytknu. Takhle k zápasům určitě přistupovat nemůžeme."

František Komňacký (trenér Jablonce): "Co se týká herní kvality, tak ten náš první zápas s Příbramí byl asi lepší. Dnes nám chyběla především v prvním poločase taková ta lepší mezihra a kombinace. Sice jsme dali čtyři góly, ale těch pohledných akcí jsme tolik zase nepředvedli. Samozřejmě je to dáno také tím, že hráči nyní hodně trénují, mají za sebou pět dní třífázových tréninků. Utkání ale určitě splnilo svůj účel, i když výsledek samozřejmě není podstatný. V prvním poločase jsme se dopustili několika chyb a soupeřovi obránci nám několikrát utíkali za zády. Kdyby to skončilo třeba 5:4, tak by se asi nikdo moc nemohl divit. My jsme ale asi v té koncovce byli dnes zkušenější a vyzrálejší. My jsme svoje šance dali a soupeř ne. "