Na hřišti v Písku poznali fotbalisté Dynama poprvé v zimní přípravě hořkost porážky. Nad jejich síly byla ligová Dukla Praha, která Jihočechy přehrála poměrem 3:1. Pražané skórovali dvakrát už v prvním poločase, když se během dvou minut prosadili Mareš a Čajič. Po pauze přidal třetí zásah z penalty Berger. Za černobílé korigoval v závěru Milan Jurdík.

V dresu Dynama se poprvé po zranění a návratu představil Michal Klesa, Pražané přivezli do Písku silnou sestavu. A byla to také Dukla, kdo od úvodu diktovala tempo zápasu. Po šesti minutách měl po rohu velkou šanci Nestor, ale pohotový Křížek udržel bezbrankový stav. Ten platil i po deseti minutách, protože Jurdík nevyužil jeden z pěkných centrů aktivního Klesy. Po čtvrthodině stáli při Dynamu všichni svatí, když se Štětinova bomba z trestného kopu odrazila od břevna těsně před brankovou čáru.

Pak přišla pětiminutovka, která rozhodla o rázu zápasu. Ve 24. minutě si Jakub Mareš na malém vápně naskočil na centr a hlavou otevřel skóre. O dvě minuty později nekrytý Aidin Čajič ze značky pokutového kopu poslal míč k tyči a Dukla rázem vedla o dva góly. Záhy mohl přidat Čajič třetí zásah, ale sám před Křížkem selhal. Jihočeši nebyli směrem dopředu nebezpeční, proto o poločase prohrávali o dva góly.

O poločase oba celky prostřídaly své sestavy a černobílí byli blízko korekce, Kadulova střela šla ale těsně vedle. Pražané nadále kontrolovali průběh hry a měli další šance. Kvůli řadě střídání tempo hry opadlo, ale rozhodně neopadla aktivita Milana Jurdíka, který pěknou střelou trefil v 68. minutě tyč. V 74. minutě Dukla definitivně stvrdila své vítězství, když byl ve vápně faulován Manzia a Tomáš Berger střelou doprostřed branky zvýšil na 3:0.

Svěřenci Davida Horejše se ale nevzdali a dočkali se alespoň čestného úspěchu. Ten zapsal jeden z nejaktivnějších Jihočechů Milan Jurdík, jenž střelou k tyči deset minut před koncem upravil na konečných 1:3. Dynamo tak v přípravě poprvé prohrálo, v sobotu poměří síly v přípravě s druholigovým Sokolovem.

David Horejš (trenér Dynama): "Dukla má svojí kvalitu, což potvrdila i v zápase. Dukle jsme ale dnes byli důstojným soupeřem, měli jsme tam v zápase dobré věci, i když tam z naší strany byly samozřejmě i nějaké chyby. Se zápasem jsme spokojeni, určitě nám to hodně dalo. Ve druhém poločase jsme si vedle gólu vytvořili i několik dalších šancí, ale sportovně musíme zase uznat, že v prvním poločase nás několikrát výbornými zákroky podržel gólman Křížek."